fbpx
Прогресу в переговорах по Сирії не має – хроніка подій за 25-27 липня

Прогресу в переговорах по Сирії не має – хроніка подій за 25-27 липня

Близький Схід

Туреччина: Перемови по безпековій зоні в Анкарі поки пробуксовують.

Туреччина погрожує Сполученим Штатам перервати переговори і розпочати військову операцію у разі затягування часу на прийняття рішення. Міністр оборони Туреччини Хулосі Акар заявив, що його країна не може дозволити собі зволікати.


Турецький міністр закордонних справ заявив, що пропозиції, представлені Вашингтоном, не відповідають амбіціям Анкари і що домовленості потрібно досягти якнайшвидше.

Сенатор республіканець Lindsey Graham вже відіграв назад після «санкцій» США з приводу закупівлі турками російських систем ППО: «Ми повинні знайти спосіб уникнути збитків у відносинах з Туреччиною, яка активує російську ракетну систему С-400. Якщо мова йде про Туреччину, то ми шукаємо виграш-виграш, а не програш».

Іран: Генерал-майор Касим Солеймані, командир Іранської революційної гвардії та фактичний командир іранських шиїтських найманців в Сирії, в четвер прибув до міста Букамаль в Дейр Ез-Зор і скерував туди нові загони іранських найманців, готуючись до можливої війни зі США.


Джерела пояснили, що Солеймані оглядав табори іранських підрозділів, а також зустрівся з військовими радниками Революційної гвардії та лідерами різних угруповань регіону.
Джерела вказували, що іранський генерал також відвідав станцію нафти “Т2” у пустелі Дейр Ез-Зор на сході, яка знаходиться на нафтопроводі, що з’єднує Ірак та Сирію.

Ізраїльські ЗМІ додатково повідомили, що однією з головних цілей візиту Касима Солеймані була перевірка нового перепускного пункту на ірако-сирійському кордоні, який має стати основними воротами для іранських військових вантажів до Сирії. Вочевидь, якщо ізраїльтян публікують такі данні у відкритому доступі – навряд чи цей КПП запрацює в запланованому об’ємі.

Сирійські джерела повідомляють про збройний конфлікт який розгорівся між підтримуваною Іраном ліванською «Хезболла» та місцевою проасадівською міліцією на околицях містечка Кара в Західному Каламуні на захід від Дамаска. Під час сутичок застосовувалась стрілецька зброя та важкі кулемети. Є постраждалі з обох сторін.
Причиною стрілянини послугувала оприлюднена інформація про організацію «Хезболла» трафіку нелегального каналу потрапляння людей до Лівану. Вартість такої поїздки коливалась від 3 тис. до 4,5 тис. доларів на людину (величезні гроші).

До цього, на початку липня в околицях села Флітах на заході Каламуна на півдні Дамаска між асадівським ополченням “Національної оборони” та членами ліванської “Хезболла” спалахнули жорстокі сутички через суперечку між лідерами обох сторін щодо торгівлі наркотиками в регіоні.

Звичайно сирійських біженців в яких не має статків в Лівії не чекають. Ба більше, їх усіляким чином намагаються позбутися та примусити повернутися до Сирії де їх не чекає нічого крім злиднів та загрози життю. Для цього ліванці періодично вчиняють підпали для біженців, змушуючи їх повертатися. Останній раз день тому, в таборі для біженців в районі Саад Нілу в ліванській долині Бекаа спалахнула пожежа, в результаті якої загинули чотири людини та поранений неповнолітній.

Залісся: Напроти непорозумінь з турецькою стороною, в бік русні Джеймс Джефрі висловлюється дуже чітко. За його словами, США відправили сильне послання і росії, і режиму асада про те, що вони не зможуть контролювати північні райони Сирії або Східний Євфрат без переговорів з міжнародною спільнотою. Спецпредставник США в Сирії додав, що США зробили пропозицію росії знайти рішення в Ідлібі.
Розказні русні про тероризм в Ідлібі, Штати теж не сприймають. “Тому ми не хочемо серйозно сприймати їхні претензії щодо боротьби з тероризмом; якщо вони хотіли битися з тероризмом, треба було співпрацювати з нами більше”, – сказав Джеффрі.
Він також зазначив, що росія вважає лікарні, школи та дитячі будинки законними цілями, окупованими терористами, і наголосив, що це не може бути жодним обґрунтуванням цих нападів. Напади на Ідліб сприймаються Вашингтоном, лише як спроба асада повернути свій контроль над провінцією.

Великий Ідліб: Повітряні напади асада і московських вбивць за останні два тижні свідчить про систематичну кампанію знищення і витіснення людей з районів провінції Ідліб до турецького кордону. Асад вірить у свою перемогу, але сирійські громадяни які не сповідують його цінностей – асаду не потрібні.

Вакханалія з повітряними атаками продовжується. Серед інших міст Ідлібу, за останні дні найбільше постраждало місто Аріха. 9 загиблих більше 20 поранених. Жертвами знов стають діти. Багато людей під завалами.

Обережно відео 21+

А це чим вбивають людей.

Рятувальники неурядової гуманітарної організації «Білі Шоломи» оприлюднили заяву в якій зазначили, що за час їх роботи в Сирії було асадом було вбито 265 її членів.

Сьогодні було вбито ще трьох робітників «Швидкої допомоги». FOR HOW LONG!!!

Повстанці намагаються наносити шкоду позиціям ворога. Враховуючи велику повітряну активність, такі атаки проводяться стрімко та масово. На фото одночасний залп десятків саморобних реактивних ракет ‘Hamim’ по асадитам в селі аль-Гакура в Хама.

Сирія: Міністерство закордонних справ асада оголосило про повне заперечення результатів останніх турецько-американських переговорів про створення безпекової зони на півночі Сирії, назвавши це “грубим порушенням суверенітету Сирії”.
Країна без суверенітету заявила про його порушення. Дивні справи.

Далі буде…

Близький Схід