fbpx
Призначений без Додона міністр продовжить співпрацю Молдови з НАТО

Призначений без Додона міністр продовжить співпрацю Молдови з НАТО

Молдова Світ

Про це заявив спікер парламенту Молдови Андріан Канду під час представлення колективу Міністерства оборони нового керівника відомства Єуджена Стурзи, повідомляє кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Одним з пріоритетних напрямів програми діяльності уряду залишається підвищення обороноздатності країни, ефективності і прозорості сфери оборони та безпеки. У цьому контексті необхідне поглиблення співробітництва з ЄС і продовження взаємодії з НАТО», – наголосив спікер.

Вчора, 24 жовтня, голова парламенту Молдови, тимчасово виконуючий обов’язки президента Андріан Канду підписав указ про призначення міністром оборони Єуджена Стурзи. Цього ж дня у державній резиденції пройшла церемонія прийняття присяги новим міністром оборони.

Кандидатура Стурзи на посаду міністра оборони була запропонована урядом 12 вересня цього року, проте президент Ігор Додон відмовився підписати указ про його призначення на цю посаду. Після повторної відмови президента підписати відповідний указ уряд звернувся до Конституційного суду за роз’ясненнями.

Нагадаємо, що декілька днів тому, 17 жовтня, Конституційний суд виніс вердикт про те, що «через невиконання президентом своїх конституційних повноважень», тимчасово (на період затвердження міністра оборони і прийняття у нього присяги) виконувати обов’язки президента буде або прем’єр-міністр, або голова парламенту.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Молдова Світ