Призов на строкову службу у країнах Балтії

Призов на строкову службу у країнах Балтії

Балтія Естонія Литва Міжнародні новини Призов Строкова служба Швеція

Після зміни геополітичної ситуації та загроз державній безпеці у ряді країн була переглянута військова доктрина оборони. У країнах Балтії – Швеції та Литві за для посилення та прискорення наповнення військових частин військовослужбовцями контрактної форми служби, формування достатнього військового резерву та забезпечення належної підготовки громадян для захисту своєї держави було вирішено повернути призов на строкову службу.

Литва

Сейм Литовської Республіки відновив призов на строкову службу терміном у дев’ять місяців у 2015 році.

З початком 2018 року Міністерство національної оборони Литви оголосило, що у січні цього року на строкову службу буде призвано 3864 їх громадян віком від 19 до 38 років.

Як відбувався призов восени 2017 року у Литві:

Складання військової Присяги у Литві:

Швеція

Цьогоріч також відбудеться перший призов на строкову службу після її відміни у 2010 році у Швеції, про що ми повідомляли у березні 2017 року. На службу будуть призиватися і юнаки, і дівчата, які досягли 18-річного віку. Термін служби складатиме один рік.

Очікується, що щороку до лав збройних сил Швеції набиратимуть 4 тисячі осіб, у 2021 році це число буде збільшене до 6 тисяч, а в 2022-25 роках – до 8 тисяч.

Естонія

В Естонії вже відбувся перший призов, загалом на строкову службу терміном 11 місяців було призвано 370 осіб.

Більшість призовників будуть проходити службу у підрозділах 1 та 2 піхотних бригад, а також Караульному батальйоні, Військово-морських силах та батальйоні штабу та зв’язку.

Вік призовників в Естонії – від 17 до 27 років, відповідно до Закону про військову службу всі чоловіки громадяни Естонії мають пройти цю службу.

Цикл передач про строкову службу в Естонії(російською мовою):

Балтія Естонія Литва Міжнародні новини Призов Строкова служба Швеція