fbpx
Корвет “Тернопіль” готується вирушити у Середземне море

Корвет “Тернопіль” готується вирушити у Середземне море

ВМС України Корвет «Тернопіль» (U209) Корвети Середземне море Співпраця Україна-НАТО

Довідка:

Практична фаза антитерористичної операції у Середземному морі “Активні зусилля” розпочалася 6 жовтня 2001 року. Відповідно до угоди між Україною та Північноатлантичним альянсом про участь України у військово-морських операціях на Середземному морі, держава надає підтримку Альянсу шляхом залучення до операції кораблів та оглядових команд Військово-Морських Сил ЗС України.

Мета операції – запобігання незаконному переміщенню зброї, наркотиків, попередження терористичних актів, торгівлі людьми та проведення контролю за судноплавством.

Основні завдання операції – патрулювання та контроль за переміщенням кораблів в зоні проведення операції та їх подальший догляд.

Україна стала другою після Російської Федерації з країн – не членів НАТО, яка приєдналася до операції “Активні зусилля”. Причому Росія вже відмовилась брати участь цій операції (після 2008 року мотивуючи нехваткой грошей)

Основні форми участі ЗС України в операції “Активні зусилля” полягають у функціонуванні на базі штабу Військово-Морських Сил ЗС України Контактного пункту – елементу взаємного обміну інформацією у рамках операції, направлення українського офіцера зв’язку до штабу операції (м. Неаполь, Італія), залучення групи військового персоналу ЗС України для участі в огляді підозрілих суден, направлення кораблів та підрозділів ВМС ЗС України до складу сил, визначених до участі в операції “Активні зусилля”.

У жовтні-листопаді 2006 року корвет “Тернопіль” здійснив свій перший 28-добовий середземноморський похід, під час якого провів практичні тренування з підготовки до участі в операції “Активні зусилля”. А вже у травні-липні 2007 року корвет взяв безпосередню участь в операції.

На сьогоднішній день в антитерористичній операції “Активні зусилля” вже взяли участь фрегат “Гетьман Сагайдачний”, корвети “Луцьк” та “Тернопіль”, а оглядові команди, які знаходились на кораблях, були позитивно оцінені командуванням Об’єднаних збройних сил НАТО “Південь”.

ВМС України Корвет «Тернопіль» (U209) Корвети Середземне море Співпраця Україна-НАТО