Радбез ООН розгляне проект резолюції по миротворцям на Донбасі

Радбез ООН розгляне проект резолюції по миротворцям на Донбасі

Деокупація ООН Російська агресія

Україна разом з міжнародними партнерами, зокрема, США, Францією й Німеччиною, готують до внесення на голосування Ради Безпеки ООН проект резолюції про введення миротворчої місії ООН на Донбас.

Про це сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Він уточнив, що йдеться про саме спільний проект документа. “Для цього потрібно далі тиснути на Росію, оскільки вона намагається відбиватися руками й ногами від будь-якої справжньої миротворчої операції”, – зазначив міністр.

“У нас є домовленість з нашими друзями – Сполученими Штатами, Німеччиною і Францією. Вчора я знову розмовляв з Гайком Маасом (глава МЗС ФРН – ред.), з держсекретарем Майком Помпео, ми внесемо спільну резолюцію”, – зауважив Клімкін.

У цьому зв’язку він звернув увагу, що важливо мати не тільки військовий компонент місії ООН на Донбасі, але також вводити міжнародну адміністрацію та поліцейський компонент. “Оскільки інакше Росія й надалі намагатиметься керувати окупованими територіями, і вся ідея російської так званої, “миротворчої операції” – це почати процес регіоналізації і федералізації України”, – пояснив Клімкін.

Клімкін наголосив, що постійно пояснює міжнародним партнерам: “Мета Росії – це не Донбас, мета Росії – це Україна, і будь-які кроки, які поставлять під загрозу нашу єдність і наше розуміння України як вільної і демократичної держави та вільного демократичного суспільства – їх, за визначенням, не буде”.

Глава МЗС також підкреслив, що реальні позитивні зміни для українських громадян на Донбасі можна здійснити лише після проведення фактичної деокупації під міжнародним контролем.

Український міністр, крім того, зауважив, що обговорював з іноземними колегами не тільки збройну агресію Росії, але також усі гібридні загрози. “Це стосується і кіберзагроз, і енергетичних загроз, дуже детально обговорили, що ми будемо робити щодо “Північного потоку”, – повідомив він. За його словами, у цих розмовах “дійсно була єдність думок по всіх питаннях, де я відчув підтримку, причому, підтримку не тільки в плані заяв, але і дій, які будуть робитися союзниками разом з нами”.

Деокупація ООН Російська агресія