Raytheon продемонструвала нову версію Tomahawk морського базування

Raytheon продемонструвала нову версію Tomahawk морського базування

Raytheon Tomahawk крилаті ракети ОПК

На військово-морському салоні Euronaval 2018 на стенді компанії Raytheon демонструється ракета Tomahawk R/UGM-109 Block IV, повідомляє Прямий

Raytheon є розробником і серійним виробником цієї ракети, яку застосовували, зокрема, при нанесенні ракетних ударів по Сирії.

Як повідомили представники компанії Raytheon, в нову ракету інтегрований цілий ряд істотних нововведень, серед яких особливо виділяється можливість атаки як стаціонарних наземних, так і рухомих морських цілей, що забезпечується новою головкою самонаведення.

Можливість атаки рухомих морських цілей, як уточнили розробники, буде реалізована з 2022 роки для варіанта ракети з позначенням Maritime Strike Tomahawk (MST).

Крім того, ракета є тепер мережецентричною зброєю, обладнана двосторонньої лінією передачі даних, що дозволяє передавати і отримувати інформацію після пуску. З будь-якого вузла мережоцентричної системи може відбуватися відстеження польотом ракети і передача на її борт оновленої інформації про ціль. Таким чином ракета отримала можливість перенацілювання в польоті.

Тестовий запуск з корабля:

Ракета Tomahawk в варіанті Block IV має наступні характеристики:

Довжина: 5,56 метрів
Довжина зі стартовим двигуном: 6,2 метрів
Діаметр: 51,8 см
Вага: 1315,4 кг
Вага зі стартовим двигуном: 1587,6 кг
Вага бойової частини: 454 кг
Розмах крил: 2,7 метрів
Дальність дії: 1600 км

Block IV має 15-річний термін служби, після якого повертається на завод-виготовлювач для заміни ряду компонентів, повторної сертифікації та поставки ВМС США на чергові 15 років.

Raytheon Tomahawk крилаті ракети ОПК