Важливість створення якісного рівня підготовки сержантського корпусу

Важливість створення якісного рівня підготовки сержантського корпусу

Збройні Сили Реформа

У минулий четвер Тарас Чмут опублікував інформацію, щодо порушенням посадовою особою 198 Навчального центру ВМС України – капітаном 1-го рангу Шайволодяном Шагеном Рафиковичем Наказу Верховного Головнокомандувача по підготовці у 203 Центрі підготовки сержантського складу ВМС через зірвання плану занять з планової підготовки сержантського складу.

Думки щодо матеріалу були різними, так дехто висловлювався, що і в країнах НАТО прибирають територію та інше, хоча там мовилось саме про наказ прибирати у час відведений для занять, а не про те, що територія не має прибиратись. Тому в інших арміях на це є відведений час у розпорядку дня і є визначений персонал чи наряд для цього.

Що до підготовки, то програма з набуттям досвіду від західних партнерів стала значно ширшою від старої радянської підготовки, коли після отриманням первинного сержантського звання більше ніяких інструктажів та курсів із молодшою командирською ланкою не проводилось.

Для прикладу розклад спланованої підготовки на курсах у 197 Центрі підготовки сержантського складу(сформованого на базі 169 Навчального центру сухопутних військ “Десна”) на жовтень місяць у трьох напрямках:

Лідерство базового рівня

Проводиться для військовослужбовців, що мають стати на посаду командира відділення та на засіданні ради сержантів відповідають цьому просуванню по посаді

 

Лідерство середнього рівня

Інструктора базового рівня

Інструктори зі 197 ЦПСС у свій час пройшли міжнародний курс підготовки сержантів, та сам центр співпрацює зі школою підготовки сержантів ЗС Литви із 2014 року. Так у вересні цього року на навчання до Литви відправилось ще двоє інструкторів з центру де проводиться обмін досвіду з міжнародними колегами.

Аналогічним чином відбувається підготовка і в інших центрах з підготовки сержантського складу, де як і цьому центрі інструктори мають досвід участі в АТО та вже не один рік співпрацюють з колегами з закордону переймаючи їх досвід.

В подальшому акумульовані інструкторами навички та головне ставлення до підлеглих отримують майбутні сержанти та старшини  українських Збройних Сил, що не минуче призведе до корінних змін у війську. Саме тому і важливо концентруватись на отриманні якісної підготовки, а не самодурстві начальства коли замість визначеного розпорядком для доводять накази які суперечать чи порушують загальновійськовій доктрині з реформування Збройних Сил.

На жаль у Збройних Силах все ще не сприяють розвитку підготовки сержантського корпусу, так прес-служба 197 ЦПСС на початку вересня відзвітувалась про прибуття з військових частин лише третини від запланованої кількості курсантів:

Курс "інструктора базової загальновійськової підготовки солдата" за планом до 14.00 04.09.2017р. повинно прибути 66 кур…

Posted by 197 Центр підготовки сержантського складу on Tuesday, September 5, 2017

 

Збройні Сили Реформа