fbpx
РФ випробовує новітні системи РЕБ на Донбасі

РФ випробовує новітні системи РЕБ на Донбасі

Донбас Окупант РЕБ

Цього року ОБСЄ на тимчасово окупованій частині Донбасу помітили сучасні російські комплекси радіоелектроної боротьби, серед яких РБ109-А “Былина”, що вперше застосували під час навчаннях “Запад-2017” у Білорусі минулого року, а на озброєння ЗС РФ були прийняті лише цього року.

Про це написали у матеріалі Bellingcat

ОБСЄ помітили ці комплекси 28 липня на тимчасово окупованій території Донбасу поблизу селища Чернухіно, що неподалік Дебальцеве. Окрім РБ109-А “Былина” також були виявлені й інші системи РЕБ – РБ-341В “Леер-3” , 1Л269 “Красуха-2” та “Репеллент-1”, що призначений для боротьби з БПЛА

До цього ОБСЄ повідомляло при виявлення лише систем РЕБ РБ-341В “Леер-3”, решта була помічена вперше.

В той же час походження техніки прямо не називалось, що відповідає принципам роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі, про те їх походження цілком зрозуміле.

Так наприклад розробка російського комплексу “Репеллент-1” була завершена у 2016 році. Він призначений для виведення з ладу безпілотників у радіусі 30-35 км.

Система “Красуха-2” перебуває на озброєння російської армії з 2014 року, вона може здійснювати придушення різноманітних цілей на відстані у сотні кілометрів.

“Леер-3” – система РЕБ що також оснащена безпілотними літальними апаратами “Орлан-10” з ретрансляторами, що окрім придушення радіоелектноних сигналів можуть встановлювати контроль на мобільним зв’язком.

Найсучаснішою з виявлених систем – РБ109-А “Былина”, яка була прийнята на озброєння ЗС РФ цього року.

Експерти відзначають, що наявність цих комплексів на Донбасі свідчить про випробування новітнього озброєння на практиці у реальних бойових умовах.

Донбас Окупант РЕБ