fbpx
Росія профінансувала створення хімічної зброї для режиму Асада – CNN

Росія профінансувала створення хімічної зброї для режиму Асада – CNN

Близький Схід РБХ Росія Сирія

Магнітського вбили після того, як він розкрив злочинну схему виведення грошей з РФ.

Інвестиційна група, пов’язана з Кремлем, перевела не менше 900 тисяч доларів на рахунки компанії, що фінансує створення зброї масового ураження для режиму Асада, повідомляє CNN. Журналісти телеканалу стверджують, що їм вдалося отримати доступ до документів, що підтверджують цю інформацію.

Згідно з контрактом та банківськими записами за 2007-2008 роки, ця інвестгрупа, яка імовірно називалася Quartell Trading, погодилася заплатити більше 3 мільйонів доларів компанії Balec Trading Ventures нібито за “високотехнологічні меблі”. Документально підтверджений переклад 900 тисяч з цієї суми.

За даними Міністерства юстиції США, Quartell Trading є однією з компаній, через які з РФ були виведені мільйони доларів, викрадених у російських платників податків. Ймовірно, ці операції безпосередньо пов’язані зі схемами, за розслідуванням яких працював Сергій Магнітський, убитий російськими спецслужбами.

Власником фірми Balec Ventures є громадянин Росії Ісса іль-Зейді. У 2014 році його включили до санкційного списку Міністерства фінансів США у зв’язку з діяльністю Науково-дослідного центру, що займався нервово-паралітичних газів.

У 2008 році юрист інвестиційного фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський звернувся до Слідчого комітету РФ із заявою про те, що у фонду були захоплені кілька компаній, і на рахунки перереєстрованих фірм були переведені кошти, викрадені з російського бюджету з допомогою повернення фіктивно сплаченого ПДВ. Після цього Магнітського затримали, а потім заарештували за звинуваченням у несплаті податків.

Він помер 16 листопада 2009 року в СІЗО “Матроська тиша”. Комплексна судмедекспертиза встановила, що причиною смерті аудитора стало поєднання декількох захворювань, а також недоліки в наданні медичної допомоги та несвоєчасна діагностика захворювань. Смерть юриста викликала широкий міжнародний резонанс. США і ЄС ввели санкції проти осіб, причетних до кримінального переслідування і вбивства Магнітського.

Дзеркало Тижня


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Близький Схід РБХ Росія Сирія