fbpx
Росіяни провели навчання в Придністров’ї

Росіяни провели навчання в Придністров’ї

Молдова Сусіди

Прес-служба молдовського представництва Спеціальної моніторнигової місії ОБСЄ СММ ОБСЄ) повідомила, що 14 і 15 серпня Оперативна група російських військ у придністровському регіоні Республіки Молдова провела несанкціоновані військові навчання, які включали форсування річки Дністер у Зоні Безпеки.

Відповідно до свого мандату ОБСЄ направила своїх спостерігачів у відповідну частину Зони Безпеки, але їм заборонили провести повний моніторинг навчань.

“Відповідно до Принципів співпраці між Місією ОБСЄ та Об’єднаною контрольною комісією (ОКК) в Зоні Безпеки від 2004 року, Місія передала  встановленими каналами всім делегаціям ОКК результати своїх спостережень”, – йдеться у заяві.

У СММ ОБСЄ додали, що відповідно до Угоди про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту в придністровському регіоні Республіки Молдова від 21 липня 1992 року, проведення військових навчань у Зоні Безпеки вимагає дозволу ОКК, що в даному конкретному випадку не було зроблено.

Також повідомляється, що кількома тижнями раніше співробітники Об’єднаної контрольної комісії і місії ОБСЄ в Молдові зафіксували незаконне переміщення в Зоні безпеки російської військової техніки, що також заборонено згаданою Угодою від 1992 року.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Молдова Сусіди