fbpx
Румунія купує американські ракетні комплекси HIMARS

Румунія купує американські ракетні комплекси HIMARS

HIMARS Закупівля озброєння НАТО Румунія Світ Сусіди Чорне море

Уряд Румунії підписав на цьому тижні договір з США щодо придбання реактивних систем HIMARS та керованих снарядів GMLRS до них. Таким чином, Румунія стане першим європейським власником цієї системи. Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на Defense News.

У серпні 2017 року стало відомо про плани Румунії придбати системи HIMARS до 2022 року. Це відбулося після того, як Румунія відіграла ключову роль у щорічних міжнародних навчаннях ЗС США «Sabre Guardian – 2017». Тоді ж військовослужбовці одного з батальйонів Румунії мали змогу провести спільні тренування з військовими США, що експлуатують дані системи.

Сума контракту варіюється від 1,25 млрд $ то 1,5 млрд $. Всього планується закупити 54 пускові установки HIMARS та 81 керований снаряд GMLRS (вартість одного близько 100 тис. $), 24 системи управління вогнем AFATDS та іншу допоміжну техніку (у тому числі близько 30 одиниць HMMWV). Також, не відомо, чи буде куплено 54 тактичних ракети MGM-140 ATACMS яких прагнув Бухарест.

Нагадаємо, що у серпні цього року уряд Румунії звернувся до США з проханням продати ряд озброєння на загальну суму 1.25 млрд доларів, серед яких 54 тактичних ракетних комплексів HIMARS.

Варто зазначити, що також уряд Румунії розглядає варіанти придбання зенітно-ракетних систем ППО Patriot, винищувачів F-16 та бойових вертольотів від Bell Helicopter.

Довідка:

HIMARSHigh Mobility Artillery Rocket System – американська мобільна реактивна система залпового вогню оперативно-тактичного рівня. Створена та базі шасі FMTV (сімейства середніх тактичних автомобілів) та може нести до 6 реактивних снарядів або одну оперативно-тактичну балістичну ракету ATACMS. Система авіатранспортабельна літаком С-130. Експлуатується США (з 2005 року), Сінгапуром, ОАЕ та Йорданією. Також, можливість закупівлі системи озвучував уряд Польщі та Канади, а Катар вже отримав дозвіл на їх придбання.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

HIMARS Закупівля озброєння НАТО Румунія Світ Сусіди Чорне море