fbpx
Румунія купує чотири корвети

Румунія купує чотири корвети

ВМС Румунії Закупівля озброєння Корвет Флот Чорноморський регіон

Як повідомляє Defense News Міністерство оборони Румунії розпочало процедуру купівлі чотирьох нових корветів для свого флоту водотоннажністю не менше 1600 тонн, щоб збільшити свою присутність у Чорному морі.

Відповідно до плану, перше судно буде побудовано протягом трьох років. Завершення програми закупівлі повинно бути завершено впродовж семи років.

Кошторис програми – 1,6 млрд євро (близько 2 млрд доларів).

Ця закупівля була затверджена парламентом Румунії у лютому. Відповідно до умов підрядник має володіти суднобудівним заводом на території країни, а саме підприємство знаходитись у власності однієї з країн ЄС або НАТО. Як відзначає видання, єдиним допустимим учасником закупівель є голландська суднобудівна компанія Damen Shipyards Group, яка володіє верф’ю у Галаті, у східній Румунії.

Вірогідно, що Damen Shipyards Group запропонує для виробництва корвет Sigma класу 9113, що виготовлявся для ВМС Індонезії та Королівських ВМС Марокко.

Його короткі характеристики:

Водотоннажність: 1692 тонни

Довжина: 90 метрів

Ширина: 13 метрів

Осадка: 3,6 метрів

Максимальна швидкість: 28 вузлів

Озброєння цього корвету може змінюватись в залежності від бажання замовника, на раніше побудованих корветах було встановлено:

  • 76 мм артилерійську установку OTO Melara
  • два 20 мм бойові модулі
  • торпедні апарати B515 для торпед EuroTorp A244 / S Mod.3
  • пускові для 16 зенітних ракет
  • пускові для 8 протикорабельних ракет

ВМС Румунії Закупівля озброєння Корвет Флот Чорноморський регіон