Румунський фрегат приєднається до операції НАТО “Sea Guardian”

Румунський фрегат приєднається до операції НАТО “Sea Guardian”

SNMG2 ВМС ВМС Румунії Міжнародні новини Флот

Флагман ВМС Румунії фрегат F-221 “Regele Ferdinand” долучиться до кораблів Постійної військово-морської групи НАТО №2 (SNMG2), де протягом місяця будуть виконувати спільні вправи та завдання в рамках операції НАТО “Sea Guardian” у Середземному морі.

“Sea Guardian” – це спільна операція з морської безпеки, яка здійснюється у співпраці країнами середземноморського регіону для підтримки стабільності та боротьбі з тероризмом.

Зараз більшість кораблів SNMG2 знаходяться біля узбережжя Франції, де беруть участь в підготовці сил швидкого реагування НАТО “Brilliant Mariner”, який розпочався 29 вересня.

Окрім румунського корабля до SNMG2 у Середземному морі також долучився патрульний корабель албанських ВМС ALS “Oriku” та німецький фрегат FGS “Lübeck”

Фрегат F-221 “Regele Ferdinand” був введений до складу ВМС Румунії у 2004 році, раніше він входив до складу Королівських ВМС Великобританії під назвою HMS Coventry (D118) з 1988 року по 2002 рік.

Під час передачі його до ВМС Румунії з нього було знято артилерійське та протикорабельне озброєння, а також ЗРК. Після модернізації замість двох 20 мм автоматичних гармат на нього було встановленого одну 76 мм від OTO Melara. Також на кораблі були замінені силові установки.

В наслідок чого змінились основні параметри корабля та тепер вони наступні:

Водотоннажність 5300 тон

Довжина 148.1 метрів

Ширина 14.8 метрів

Осадка 6.4 метрів

Екіпаж 250 осіб

Також замість двох вертольотів Westland Lynx на кораблі знаходиться один – IAR-330 Puma Naval

Після місяці спільних вправ очікується, що корабель повернеться до акваторії Чорного моря де разом з SNMG2 будуть виконувати спільні тренування та завдання

SNMG2 ВМС ВМС Румунії Міжнародні новини Флот