fbpx
За шпигунство з України депортують двох чеських дипломатів

За шпигунство з України депортують двох чеських дипломатів

СБУ Чехія Шпигунство

Служба безпеки України повідомляє, що викрила розвідувальну діяльність двох чеських військових дипломатів, на яких також працювали українці.

Звинувачення стосуються аташе з питань оборони полковника Зденека Кубічека та військового аташе майора Петри Тавотної. Прес-служба СБУ зазначає, що вони збирали інформацію військово-технічного та військово-політичного характеру з обмеженим доступом.

Громадянин “С”

Служба безпеки твердить, що дипломати завербували українців для отримання інформації.

Зокрема, у повідомлені згадується працівник підприємства “Завод 410 цивільної авіації”, якого названо “громадянин “С”. Він є фахівцем авіабудівельної промисловості, знав про співпрацю України у цій галузі з іншими державами та мав доступ до державної таємниці

СБУ вважає, що цей чоловік передавав за гроші документальні матеріали щодо перспектив діяльності підприємства “Південмаш”, програм з розробки літака Ан-70 і Ан-178, а також документацію щодо системи активного захисту літальних апаратів “Адрос”.

Зараз громадянин “С”, як йдеться у повідомленні, заарештований. СБУ порушила справу за статтею “Передача або збирання відомостей що становлять конфіденційну інформацію, яка є власністю держави, вчинені з корисливих мотивів”. Вона передбачає ув’язнення від 4-х до 8-ми років.

Майор “Л”

Також у співпраці з чеськими дипломатами звинувачують жінку з українського міністерства оборони. Прес-служба СБУ називає її “майор “Л”, відзначаючи, що вона була “важливим секретоносієм”.

Військову звинувачують у тому, що вона передавала копії таємних документів про діяльність військових наукових закладів. Проти неї порушено кримінальну справу за статтями “Державна зрада” і “Розголошення державної таємниці”.

Майора “Л” не заарештували, бо, як повідомляють, у неї двоє неповнолітніх дітей. Натомість, з неї взяли підписку про невиїзд.

Дипломатів висилають

Раніше міністерство закордонних справ повідомило, що у п’ятницю вручило ноту тимчасовому повіреному у справах Чеської Республіки про оголошення персонами нон-ґрата двох військових аташе.

Як йдеться у повідомленні, українські дипломати висловили протест керівнику чеської дипломатичної місії Вітєзславу Півоньці проти використання дипломатичного статусу для збору інформації, що становить державну таємницю в Україні.

Прес-служба МЗС зазначає, що тимчасовому повіреному “висловили занепокоєння щодо протиправної діяльності, до якої вдалися дипломати такої дружньої і партнерської країни, як Чехія”.

Також керівникові чеської дипломатичної місії було висловлено рішучий протест проти використання дипломатичного статусу для збору інформації, що становить державну таємницю в Україні.

У січні 2010 року в Україні затримали п’ятьох офіцерів ФСБ Росії. За даними СБУ, вони намагалися отримати інформацію, яка стосується оборонної сфери і становить військову таємницю.

BBC

СБУ Чехія Шпигунство