Середземномор’я: Лівія. Огляд останніх подій на 18 квітня.

Середземномор’я: Лівія. Огляд останніх подій на 18 квітня.

Близький Схід

Вітаю, всіх читачів в моєму не регулярному (четвертому) огляді подій в Лівії.

Бойовики ісламської держави напали на селища в центральній частині Лівії. У своїй заяві джихадісти назвали напад операцією “Відплата за вілаят Шам (Сирія). Також бойовики стверджують, що ними були вбиті командувач силами оборони міста Аль-Фукаха лівійської провінції Джуфра, глава міської ради і спалено кілька будівель. В підсумку нападу джихадісти вбили кількох місцевих поліцейських, захопили до 10 осіб в заручники, потім зникли в пустелі.


Жителі провінції Джуфра побоюються, що напади бойовиків Ісламського держави продовжаться, тому що частини Лівійської національної армії (ЛНА), які забезпечували безпеку в цьому районі, задіяні в наступі на Тріполі.
А поки Хафтар тупцює навколо Тріполі, Захід, здається, визначився з міжнародною оцінкою подій в Лівії. Прем’єр-міністр Італії Конте на прес-конференції, закликав припинити вогонь і силам ЛНА відійти від Тріполі.

Франція висловила підтримку УНЄ. А Німеччина закликала скликати позачергове засідання Радбезу ООН.
Що залишилось у Хафтара? Підтримка Єгипту, де Сіссі почав інспекцію новітньої і найбільшої єгипетської військової бази, яка знаходиться на шляху до Лівії. Та підтримка рашиків, які в анонсі візиту Хафтара до москви виставили світлину за 2017рік, що дало підставу потім стверджувати, що давного візиту взагалі не було. Русня як завжди кидає своїх союзників.

Військові дії: Причиною небажання москви вступати у відкритий клінч з західними країнами є провал плану ЛНА по швидкому захопленню Тріполі.
Після майже двох тижнів запеклих боїв у Тріполі конфлікт вийшов за рамки сценарію Халіфа Хафтара і його зовнішніх покровителів і замість «бліцкригу» переріс в третю громадянську війну в Лівії, яка може закінчитися в тому числі і повним розгромом однієї зі сторін. Не виключно, що такою стороною може виявитися сам Хафтар.

Бої на підступах Тріполі увійшли в тягнучу фазу переходу одних тих самих об’єктів з рук в руки, інколи по п’ять і більше разів.
ЛНА так і не зуміла увійти в місто і втратила ряд передмість, взятих в найперші і найбільш успішні дні наступу. Тепер вже Лівійська урядова армія, підконтрольна Урядом національної єдності (УНЄ), відновила контроль над населеним пунктом Азізія і, спираючись на нього, намагається наступати в напрямку міста Гар`ян – головної бази Хафтара в Тріполітанії з тим, щоб перерізати комунікації угруповання ЛНА у Тріполі.

У свою чергу Хафтар перекидає все нові підкріплення зі східної Лівії. В т.ч. у місто Себрату, яке контролює ваххабитські бригади ЛНА. Це вказує, що ЛНА може в найближчий час розпочати наступ з Себрати на під контрольованій Лівійській державі Аль-Завія і далі по узбережжю на Тріполі.

Одночасно з Місрати – головної військової опори УНЄ, майже щодня прибувають нові колони ополченців, не даючи можливості Хафтару скористатися чисельною перевагою.

Ще урядові сили вдало провели рейд по тилам хафтарівців і зненацька захопили військову авіабазу Таманхант на півдні країни. Захоплені 15 вантажівок зі зброєю та амуніцією, яку планувалося доставити військам ЛНА на фронт Тріполі.

Складається враження, що в Хафтара справи йдуть не дуже.

Він навіть випустив відео на якому інструктує своїх командирів, щоб в разі намагання відступу ті стріляли таким солдатам в голову.

Обидві сторони застосовують авіацію та гелікоптери.

За час боїв, влада УНЄ визнала загибель 147 осіб, з яких 24 цивільних, та близько 600 поранених.

Крім того, Хафтар наніс невибірковий удар по Тріполі з РСЗВ. Загинули цивільні.

УНЄ оголосив трьох денну жалобу по загиблим. Голова ради УНЄ Саррадж, заявив що уряд Лівії буде позиватися до Хафтара за звинуваченням у обстрілах цивільних.

Зробіть правильний вибір 21 квітня! Разом до перемоги!

Близький Схід