fbpx
Середземномор’я: Лівія. Огляд подій станом на 23 липня

Середземномор’я: Лівія. Огляд подій станом на 23 липня

Близький Схід

Після численних поїздок перемов та обіцянок, Халіфу Хафтару такі вдалося поповнити свою ЛНА (Лівійську національну армію) та вирушити в черговий наступ на столицю Лівії – Тріполі. Підтримку Хафтару вірогідно надали ОАЕ, КСА та Єгипет.


Хоча такий наступ не став несподіванкою для урядових сил УНЄ. Лівійські військово-повітряні сили Уряду національної єдності протягом останніх кількох днів на різних бойових фронтах піддали сильному бомбардуванню позиції сил Халіфа Хафтара.

Цілі авіаційних ударів включали позиції сил ЛНА в Аль-Асаба, Аль-Шверіф, Аль-Юфра і південні лінії фронту в Тріполі. Загалом, ВПС здійснили 20 ударів, спрямованих на конвої, запаси, транспортні засоби, бойовиків і склади боєприпасів з максимальною точністю.


Один з лівійських L-39, що належать бригадам Місрати (УНЄ) в понеділок, після авіаударів по ЛНА, здійснив вимушену посадку в Тунісі. Йдуть переговори про його повернення.

Треба відзначити, що авіація Місрати при відбитті чергової спроби Хафтара просунутися була дуже активна. Ймовірно, крім задіяння безпілотників їм вдалося відремонтувати і деякі бойові літаки і легкі штурмовики зі «старих запасів».

Після рішучого опору сили Лівійської урядової армії (УНЄ) в понеділок відбили наступ ЛНА не давши змогу Хафтару щоб увійти в Тріполі в т.зв. «нульову годину», оголошеного Хафтаром для того.
Силам УНЄ вдалося взяти в полон 11 найманців Хафтара і захопити дві бронемашини, а також оволодіти деякими позиціями ЛНА. У свою чергу ЛНА в своєму репертуарі спробувала приховати невдачу, заявивши, що наступ припинилося через «технічні проблеми зі зв’язком».
Після чого бойові дії дещо припинились, хоча у вівторок хафтарівці все ще вчиняли марні спроби атакувати. Такі атаки супроводжувались бомбардуванням Тріполі, особливо дісталося аеропорту Мітіга ща на сході столиці. Були поранені п’ять цивільних.


Міністерство оборони Франції визнало розгортання та підготовку своїх військ для здійснення військових операцій в Лівії.

Близький Схід