Що там у Сирії – хроніка подій за 1 травня

Що там у Сирії – хроніка подій за 1 травня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Ну і як завжди вітчизняні ЗМІ профукали головну вчорашню подію. А саме черговий удар коаліції по військовим об’єктам в Сирії. І враховуючи те, що з «залісся» не лунало «ми всєх пАзбівалі», ця подія сталася і для них несподіванкою також.  Що маємо на сьогодні. На базі 47-ої бригади САА у Хамі постраждали 13 будівель. Ізраїльтяни повідомили про знищення 200 крилатих ракет та їх компонентів. Надпотужний вибух, що пролунав, згідно даним Європейсько-середземного  сейсмологічного центру, спричинив землетрус величиною 2,6 за шкалою Ріхтера. Добре так бахнуло.

І далі пішло поїхало. Іран в особі верховного Алі Хаменеі сказав, що не буде більше терпіти та відповість на агресію Ізраїлю. Ізраїль відповів, що йому начхати на погрози та вразі застосування сили проти нього ізраїльська армія не буде чекати вдома, а прийде в Сирію і там дасть ради агресору. А на при кінці дня ізраїльський прем’єр продемонстрував безліч документів підтверджуючих, що Іран всіх дурить по ядерній тематиці. І розробки ядерної зброї йдуть повним ходом. На додачу кнесет проголосував за надання право прем’єр-міністру після консультації з міністром оборони оголошувати війну за “надзвичайними обставинами” без погодження з урядом. А потім закрив своє повітря на півночі країни. Також Нетаньяху в своїй промові про ядерну угоду з Іраном сказав: «це жахлива угода, яку ніколи не можна було заключати. Через декілька днів Трамп вирішить, що робити. Я впевнений,  що він вчинить вірно, вірно для США, вірно для  Ізраїлю та вірно для миру у всьому світі». Очікуючи початку збройного конфлікту з Іраном інвестори побігли з ізраїльського ринку.  Ми же будемо чекати найжорстокіших санкцій, а саме – на нафтове ембарго. Сподіваючись, що нафтову долю Ірану на ринку не захопить рашка. Бо минуле ембарго ми ще не переварили на Донбасі та в Криму.

Ну а далі були різні цікаві заяви високо посадовців. Наприклад, новообраний держсекретар Помпео сказав, що король Йордану, погодився на “нагальну потребу” протистояти “дестабілізуючої” діяльності Ірану в Сирії в понеділок (імовірно маючи на увазі – дозвіл на використання баз на території королівства). А скажений пес Мэттіс сказав про атаку біля Хама: “ми не мали нічого спільного з ударом вчора у ввечері». А ракети можна придбати в любому воєнторзі (це вже я придумав). В загалі Білий Дім спокійно відреагував на конференцію Нетаньяху, та сказав, що це все знали й самі. Британський та французький уряди наполегливо запропонували Ірану все ж такі притримуватися ядерної угоди.

Активізувалися й турки. Турецька авіація бомбардувала вчора село Ашма Кобань, поряд з турецько-сирійським кордоном. Це було по позиціях курдських формувань під коаліцією. А ще дісталося і про-асадівським курдам біля Маранасу на півночі від Алеппо де почалися бойові зіткнення.  

Спільний американо- французький військовий патруль у Манбаї сьогодні. 

Росія проводить “деаскаляційні” та  спостережні заходи в м.Дараа. 

Дейр Ез-Зор: Пентагон каже (про бойові дії в передмістях Дейр Ез-Зор два дні тому проти сирійських військ), що Коаліція під керівництвом США використовувала “демонстрацію сили для деескалації ситуації” на підтримку сирійських демократичних сил, додавши, що “в результаті цієї демонстрації сили не було жертв чи пошкоджень інфраструктури.”Також підтвердили 3 повітряних удари по позиціях сил Асада на сході від Дейр Ез-Зор (Ашара, Субіхан, Махакан), та загибель багатьох іділівців від атаки на машину біля міста Абу Хатер. Сирійська демократична армія (SDF) виявилася не такою стриманою, та оголосила поновлення операції Асфа аль-Джазіра», спрямовану на зачистку сирійського кордону та знищення залишків ІДІЛ та його осередків. Очевидно, що САА також буде попадати на горіхи.

Повідомлено про вибух нафтопереробного заводу в районах, що знаходяться під контролем SDF. Причини не роз’яснювались.   Хама-Хомс: 24-годинний договір про припинення вогню досягнуто в бунтівному анклаві Хома-Хомс. Хоча можемо говорити, скоріш про ультиматум, який оголошено після зустрічі російської делегації та Комітету з переговорів. Сирійська арабська армія дає 48-72 години, щоб погодитися на капітуляцію і перейти повстанцям до Ідліба або Джарабула, як крайній захід до початку військової операції. Як буде побачимо. Хоча околоросіянські військові експерти негативно оцінюють поспіх з яким сирійський уряд намагається відновити свою територію. Враховуючи обмежені можливості та людські ресурси це веде до зайвих втрат. Але ж після попереднього ракетного удару союзників годинник режиму асада почав зворотній облік. І його час збігає все швидче.  А з ним і його російських друзів.

Ось такими подаруночками щедро розкидуються самі духовні та скрепні війська. На фото (на головному в т.ч.) нерозірвані так звана барель-бомба, просто діжка начинена сирою нафтою, та російська авіаційна фугасна бомба “ОФАБ-100/120” в передмістях Хомса. 

Ярмук: Повідомляють, що САА продовжує рух у західному секторі Хаджар Асвад де здобули багато позицій ІДІЛ. Джихадісти вдало використовують знання місцевості для контратак та снайперів. Просування для урядових військ та їх проксі дається дорого. Підтверджуючи своє прагнення до спротиву, ІДІЛ випустив мотиваційний відеоролик зі стратою солдата САА. Якому причепили вибухівку на голову та скинули з даху головою вниз, імітуючи авіаційні удари сирійців. 

Позиції на яких були бійці ХТШ в районі Баббіла та Бейт-Сахм були передані та стали під повний контроль сирійського режиму. І вже близько 200 бійців «Хайат Тахрір аш-Шам» з родинами прибули до Іблібу в рамках угоди з САА. Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія