Що там у Сирії – хроніка подій за 10 червня

Що там у Сирії – хроніка подій за 10 червня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

«Наш пострел везде поспел». Ху#ло на ШОС: «Завдяки спільним зусиллям росії і Сирії вдалося досягти важливих результатів у боротьбі з тероризмом. Уряд Сирії повністю виконує свої зобов’язання і виявив своє прагнення до політичного діалогу. Тепер справа за опозицією». Отакої! В кремлі вже не ховаючись намагаються здриснути з Сирії, мантри про політичний діалог не мають жодних підстав. Родовищ нафти їм не бачити. Сирія з асадом в існуючих кордонах неможлива. Західна та арабська коаліція, турки, ізраїльтяни всі мають плани та перспективи подальшого розвитку ситуації в Сирії. І лише свинособаки тут зайві. Навіть Іран може хоч якось пояснити те шо робить. Рашка же крім суто дрібно економічно-«вєлікодєржавних» зисків не переслідує ні чого. Підкупи-шантажі-масові вбивства – ось інструменти московського політичного врегулювання.

Повністю контрольований масквою асад вибухнув новими-старими заявами, що росія ніколи не діяла всупереч інтересам Сирії, натомість США та Франція є окупантами і мають покинути територію Сирії. Нічого нового і аргументом в перемовах з Заходом це навряд чи стане.

Сьогодні Міністр оборони США заявив, що США залишиться в Сирії після того, як СДС переможе ІДІЛ.

І ось «внезапна», Туреччина «вмовила» рашку вивести підрозділи військової поліції та підрозділи сирійської армії з міста Тель-Рифаата. Крім того, русня намагається переконати курдську YPG піти, щоб дозволити угоду, подібну до тієї, що стала можливою в Манбіджі. Турки досить наполегливо створюють безпекову зону на своєму кордоні і не погребують застосувати для цього силу. Раніше я повідомляв, що курди спалювали свої домівки та позиції в Тель-Рифааті та ще декількох селах.

Афрін: конвой поліції сил ВСА та Туреччини, який вчора увійшов в район Раджу і Джандарис. В Африні ці поліцейські сили розгорнути для проти-диверсійної місії.

Алеппо-Ідліб: У Великому Ідлібі ліквідували ще кілька СВП.

Успіхи «Хайят Тахрір аш-Шам» проти ІДІЛ не лишилися без уваги з боку останніх. Джихадісти випустили відео з обезголовленням трьох бійців ХТШ, раніше викрадених в Ідлібі.

У відповідь на масове вбивство мирних в місті Зардана повстанці ВСА здійснили операції на околицях Фуах та Кафарая, в результаті якого загинуло не менше 6 бойовиків сирійської “Хезболли”.

Дараа-Ас-Сувейда: Іранські «ополчення», а простіше «іхтамнєти» – залишають свої позиції на півдні Сирії, щоб повернутися до своїх місць служби. Можливо, що це лише хід для введення в оману союзників, виходячи з останніх заяв та непримиримості Ірану по ізраїльському питанню.

Наступ САА проти бойовиків ІДІЛ на північному сході Ас-Сувейди (в основному бомбардування) триває. Після зіткнень з бойовиками ІДІЛ, сирійська армія захопила контроль над Ваді Арар і Расм Хтайт та досягла району Аль-Кура на сході Ес-Сувейди, і веде вогонь на придушення опору з боку ІД в районі.На 3-й день боїв проти ІДІЛ на сході Ас-Сувейда підтверджені ще 7 загиблих з 9 та 15 дивізії САА. При чому ці вояки загинули від мін та СВП за 8 км до зони бойових дій.

Дейр Ез-Зор-Аль-Хасаках: Сирійські демократичні сили захопили Худавіра Фаукані та Абу Хамда у Ісламської держави та Аль-Шамас і Аль-Хульва на схід від Аль-Шаддаді. СДС за підтримки коаліції веде наступ повздовж двох стратегічно важливих доріг Аш-Шададі-Аль-Бусайрах по лівому берегу Євфрату де села нанизані на трасу як виноград та Аш-Шададі-Ад-Дашишах. Про важливість цього міста я писав вчора. Решта території, що контролюється ІДІЛ являє собою сирійську пустелю з невеликою кількістю поселень, де не очікується значний опір.

Населення ізідів в звільнених селах радіє солдатам СДС.

Бійці Демократичних сил Сирії захопили двох бойовиків Ісламської Держави, вилучили зброю та боєприпаси в ході операції “Шторм Джазіри”.

ВПС Іраку збільшили темп операцій, оскільки йдуть зіткнення Демократичних сил Сирії проти бойовиків ІДІЛ в Ад-Дашишах. Другий етап операції Round-up проходить в координації з силами Коаліції, іракські війська наносять авіаудари і ведуть артилерійський обстріл через кордон (головне фото).

З іншого боку, на півдні Хасаки французькі війська обстрілюють бойовиків ІДІЛ з артилерії.

Невідома група атакувала контрольно-пропускний пункт СДС у західних сільських районах села Мемедія. Багато бійців СДС поранено.

Надійшли дані про втрати серед іранського КСІР (Islamic Revolutionary Guard Corps) під час нового нічного нападу бойовиків ІДІЛ в Абу-Кемаль, що поруч з іракським кордоном. Пишуть про загибель 24 іранців та п’ятьох захоплених в полон. Нагадаю, що сирійські проасадівські формування втратили в позавчорашнього аналогічному нападі, що найменше 26 людей, крім трьох високопосадовців-командирів. За різними даними іділівці продовжують контролювати декілька районів міста.
Атака ІДІЛ в провінції Дейр Ез-Зор визнана найбільшою військовою операцію ісламістів в 2018 році. Місцеві попереджали асадитів, що це рано чи пізно станеться. Ознаки цього були явними. Крім того, цивільні не поспішали повертатися в населені пункти раніше звільнені силами асада, розуміючи що це не надовго. Евакуація ж бойовиків ісламської держави з району табору Ярмук в пустельні райони Сирії лише прискорили цю катастрофу.

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія