fbpx
Що там у Сирії – хроніка подій за 11 квітня

Що там у Сирії – хроніка подій за 11 квітня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Big price: Без сенсацій завершалася вчорашня чергова позачергова зустріч в форматі Радбезу ООН. Рашка заблокувала вже шосту по рахунку резолюцію направлену на розслідування злочинів режиму асада і своїх також. Але це ніяким чином не відкидає силовий сценарій.

Робота в цьому напрямку кипить.  Трамп відміняє візити до Перу та Колумбії. Скажений Пес Меттіс також лишився у Вашингтоні. Авіаносець USS Harry Truman вирушив до берегів Сирії з військово-морської бази Норфолк де очолить ударну групу з сьома військових кораблів, кожен з яких оснащений десятками крилатих ракет. Розвідувальний US Navy Boeing P8 Poseidon літає біля сирійського узбережжя. Туреччина, Йорданія та Ірак дали добро на використання  свого повітряного простору для США та союзників.  Кажуть, що Саудівська Аравія передислокувала свою авіацію на північ країни. Подейкують що навіть визначені 22 імовірні цілі.

Президент Макрон сказав, що французькі удари будуть спрямовані лише по хімічним об’єктам в Сирії.  І хоча В.Британія ще не підтвердила свою участь в шоу, діяльність на кіпрський базі суттєво активізувалась, там проводять мобілізацію сил. Підвищилась також, активність коаліційних літаків в районі Аль-Тафф на кордоні між Сирією та Іраком. Сили ВСА готуються увійти в м.Дейр Ез-Зор, яке поки що під контролем асада, в координації з міжнародним альянсом.

Ізраїль привів свої сили на півночі країни поруч сирійських та ліванських кордонів в вищу ступінь готовності на передодні можливих військових дій США та скликає сьогодні в день ізраїльський кабінет безпеки.  А Європейське агентство авіаційної безпеки попереджає  про можливість повітряних ударів з неба на землю або крилатими ракетами в Сирії на протязі 72 годин. У зв’язку з чим авіакомпанії внесли зміни в маршрути польотів. NOTAM видав  навігаційні попередження на середу, 11 квітня 2018 року у зв’язку з маневрами військових кораблів.

І це все добре, але б хотілося попередити шановних читачів що навіть надпотужні удари не звалять асада в одну мить, а хуйло не піде з Сирії та України, і курси акцій та рубля все рівня відскочать на біржах та зміцняться. Це ще довгий шлях до перемоги, але він вірний і ми вже в дорозі.

А поки, сирійське державне ТБ обговорює «комарині укуси від штатів», а за поребриком ватопітеки міняють дерев’яні на долари, в щурячому лігві стався справжній шухер. Чи то сирійські чи то російські засоби ППО розмістили біля  президентського палацу та міністерства оборони в Дамаску. ЗМІ жваво спростовують інформацію про втечу асада до Ірану. Військові літаки перенесли звід-усиль на російську базу Хмеймім біля Латакії. Расіянци стали погрожувати атакувати військові кораблі НАТО. Навіть Хезболла вивела своїх бійців за межі бази Т4 та міста Аль-Кусайр.

Everybody’s going to pay a price. He will, everybody will. Ваш наступний крок пане Трамп…

Військові злочини росії: Під удар з повітря потрапило село Аль-Касабія в південному Ідлібі, а над північною Хамою помічений російський розвідувальний літак.  Східна Гута, м.Дума: російська сторона повідомляє що 2000 бійців опозиції вже покинули м.Дума, на місця їх дислокації заходить російська військова поліція (до речі, що то за організація? Вони скрізь.) Евакуація триває. Автобуси з родинами опозиціонерів прибувають на північ Сирії. Сирійська влада визволяє 40 політичних бранців з центральної в’язниці м. Хама. 

На фоні цих подій майже не заміченою лишилася активізація ІДІЛ. Вже третій день тривають бої за територію між асадівською САА та ісламістами на півдорозі між Пальмірою та Дейр Ез-Зор. ІДІЛ взяв в облогу невеличке місто  Сухна. Повідомляють також, що внаслідок військових дій ІДІЛ бойовики іранського Корпусу Вартових Ісламської революції покинули свій штаб в Абу-Камаль і відправився до Іраку, втративши що найменше 4 вбитими.

Вчора Президент Ердоган прогнозовано відповів сумній коняці лаврову з приводу його заяви про повернення Африну під контроль асада –  не дочекаєтесь, «ми добре самі знаємо коли і кому повернемо Африн».

І на додачу: на фото наслідки ізраїльських авіаційних ударів по авіабазі Т4, де загинули 7 іранців 2 дні тому. 

 

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія