Що там у Сирії – хроніка подій за 17 квітня

Що там у Сирії – хроніка подій за 17 квітня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Знову тролінг від Трампа. В твітері американських президент був розлючений девальвацією рубля та юаня. Він написав що росія та Китай навмисно понижують курс власних валют. Не буду стверджувати про Китай, але рашка палить ЗВР на міжбанківському ринку в намаганнях стабілізувати курс. Навіть відмінили вчора обмеження облікової ставки. Все щоб насолити Трампу).

В Білому Домі пішли розмови про заміну американських військових на об’єднані арабські сили таких країн як Єгипет, Саудівська Аравія, ОАЕ та Катар. Заміна має відбутися в районах східної Сирії, для того щоб на пусте місце знов не повернулося ІГІЛ.

Нові реалії вимагають від  рашистських та асадівських ЗМІ нових підходів в перебріхуванні новин. Якщо раніше це було – лише спробуйте – ми вам покажемо, то зараз – ну й що, що ви стрільнули – за то не влучили, або ми все позбивали. Так от, з різних джерел, прийшла новина, що сьогодні в ранці ізраїльські реактивні літаки, у ліванському повітряному простору, випустили 3 ракети по аеропорту Аль-Думайер поблизу Дамаску та 6 ракет по авіабазі Шамрат в Хомсі. Сирійці голосно повідомили спочатку про хибну тривогу, потім про перехоплення всіх ракет які летіли в бік Дамаска. Стрільбу в молоко сирійців в наслідок хибної тривоги підтверджує Reuters. А інші джерела спростовують навіть сам факт ударів, при тому доводять, що хибну тривогу викликала радіоелектронна атака ізраїльтян проти системи ППО асада . Чекаємо офіційних повідомлень від ізраїльтян. Імовірно в суботу назбивали таких самих «ракет») Яке реготання в Пентагоні стоїть вже третій день)

А поки що ізраїльський військовий прес-секретар стверджує, що Іран встановив свої ВПС в Сирії на п’яток базах та планує з них здійснювати напади на Ізраїль. Тому Ізраїль буде енергійно реагувати на будь-які дії іранців на сирійський землі. 

Військові злочини росії: Внаслідок артилерійських обстрілів, що не зупиняються в селище Аль Зафарана на півночі Хомсу загинули 4 та було поранено 2 цивільних, потім ще було вбито 6 та багатьох поранено. Русня атакує з повітря.  Більше двадцяти п’яти артилерійських снарядів та ракет потрапили в місто Латамана в північній Хамі. Матір та двоє її дітей загинули внаслідок артилерійському обстрілу селища Масаран в східному Ідлібі. Під обстрілами Джиср аль Шугхур та Бдама в західному Ідлібі.

Східна Гута: Російські чинуші кажуть, що міжнародні експерти та слідчі матимуть змогу дістатися до місця злочину в м.Дума в середу. А чому не в п’ятницю?

Хама-Хомс: На північному-сході Хомсу повстанці з ВСА успішно відбивають напад урядових військ. Ті втратили БМП. Натомість, САA повідомляють про  захват селищ Ваді аль-Хибайа, Кабр аль-Шейхе, Дахрет жубабі, Дахрет Аль-жасійєт, Аль-жасійєт та Ваді аль-Курбат на підень від  Кубет аль-Курді.

Бойовики ІГІЛ знищили вже другий блокпост сирійців біля Абу Камаль.

В самому Ідлібі опозиційні угруповання продовжують чубитись між собою.  Когось це вже дістало. Жителі села Кфар-Сан`я в південному Ідлібі прогнали бойовиків Тахрир аль-Шам після побиття одного та викрадення іншого мешканця села з власної хати.

Цікавинка: Вчора в м.Дума підірвався на саморобній міні типовий «іхтамнєт». Раніше до служби в військовій поліції расії воно проходило службу в моторилівський «спарті», приймало участь в боях за Донецький аеропорт, і ось нарешті здохло. Ну і земля бетоном.

Далі буде….

Близький Схід Міжнародні новини Сирія