fbpx
Що там у Сирії – хроніка подій за 17 липня

Що там у Сирії – хроніка подій за 17 липня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Зрозуміло, що основною темою минулої доби була «стрєлка» в Хельсінкі. Заяви, промови, оцінка – це певно ви вже бачили та чули. Хочу лише добавити трішки фарб на фоні яких ця зустріч відбувалася.
У спільній заяві, приуроченій до саміту Трампа і ху#ла, два високопоставлених демократа в Конгресі, які займаються іноземними справами, закликали Трампа “відхилити будь-які вимоги Росії щодо Сирії”.
А республиканець Adam Kinzinger заявив: «Американський народ заслуговує на правду, і пора нам прокидатися і пам’ятати, що росія не наш друг. путін – вбивця-диктатор і ворог нашої свободи.
У п’ятницю конгресмен Брендан Бойл і я направили лист секретареві Помпео та послу Джону Болтону перед сьогоднішнім засіданням у Хельсінкі. У нашому листі ми закликаємо Президента та його адміністрацію міцно протистояти поганим діячам в росії, Ірані та Сирії».

Перед своєю зустріччю Трамп переговорив по телефону з Ердоганом. Видно ці «посіделкі» викликають занепокоєння не лише в нас.

Туреччина почала видавати паспорти арабським і турецькім жителям північного Алеппо.

Хвиля терору з боку курдів не вщухає. В Африні вбито ще одного з про-турецьких командирів – Мохаммеда Абу Хамуда.

Ідліб-Алеппо: Російська авіабаза Хмеймім знову попала під напад дронів-самогубців, незадовго до заходу сонця. Це вже 8-а атака цього місяця. Наполегливість повстанців в цьому питанні повинна бути нагороджена.

“Хайат Тахрір аш-Шам” стратив сьогодні 8 прихильників ІД в Ідлібі, недалеко від міста Сармін. На думку ХТШ, вони входили в “сплячий осередок” ісламської держави в провінції Ідліб і брали участь в останній серії диверсій.

Повідомляють про угоду про евакуацію солдат САА з Куфрії і Аль-Фуа, в обмін на звільнення близько 1500 ув’язнених з в’язниць асада. Ці два населених пункти залишалися весь час під контролем асадитів всередині бунтівного Ідлібу.

Урядові війська знов обстрілюють з артилерії місто Аль-Латамнах на півночі Хами.

Дараа: ВЕЛИКА БИТВА: Сирійська армія після запеклих боїв з повстанцями зайняла два стратегично важливих пагорба Таль Масхара і Таль Аль-Харра в провінціях Кунейтра і Дараа.

Режим вже розгорнув важку артилерію в Тель-Харра для бомбардування місць у провінції Кунейтра. Тяжкі обстріли тривають.
Внаслідок бомбардування міста Айн-ель-Тін в Кунтейрі бочковими бомбами 10 людей загинули та багато поранені. Відзначу, що в цьому місті знаходяться тисячі вимушених переселенців.

Сьогодні н.п. Намар, Аль-Аламія і Касим повністю перейшли під контроль сирійської арабської армії.

Зони контролю в провінції Дараа і Кунейра станом на 17 липня 2018 року.
Умовні позначення:
Зелений – території, підконтрольні повстанцям;
Червоний – територія, підконтрольна Сирійській армії;
Чорний – територія, підконтрольна «Ісламській державі”;
Жовтий – територія, де повстанці підписали перемир’я і склали зброю;
Фіолетовий – територія, де діє режим припинення вогню;
Сірий – територія, де відсутні будь-які сили.

Бойовики ІДІЛ атакували сирійську армію та її посіпак в місті Аль-Харра. Смертник ІД на джихад-мобілі проник в місто, з якого раніше сирійська армія вибила бійців ВСА. Місцеві активісти повідомляють, що в результаті вибуху був пошкоджений танк і вбито до 100 солдатів САА.

Голанська Бригада 404 сил ВСА заявила, що завдала ударів по позиціях сирійської армії на пагорбі в горах Аль-Баззак і в місті Джаба біля Кунейтри.

Десятки сирійців зібралися на сирійській стороні ізраїльської прикордонної огорожі на Голанських висотах, і були зупинені в 200 метрах від забору. Солдати ЦАХАЛу не дають біженцям перетнути кордон.

Ісламська держава (ISIS): Операція «Непохитна рішучість»: в період з 9 по 15 липня, сили Коаліції завдали 14 ударів, провели 16 бойових зіткнень в Іраку і Сирії.

Операція з захоплення міста Хаджіна – СДС провели черговий рейд в Хаджіні, щоб очистити ще 1000 кв.м, розмінували 17 вибухових пристроїв, а також здійснили зачистку 38 будівель. Штурм міста триває.

Ісламська держава оголошує про вбивство та поранення ряду елементів режиму, підірвавши два вибухові пристрої в пустелі Ас-Сувейда на півдні Сирії.
Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія