fbpx
Що там у Сирії – хроніка подій за 17 серпня

Що там у Сирії – хроніка подій за 17 серпня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Саудівська Аравія планує виділити $100 млн. на проекти по відновленню інфраструктури на півдні Сирії в районах, що контролюються курдсько-арабськими Сирійськими Демократичними Силами.

Щонайменше 9 модернізованих для Туреччини Ізраїлем танків M60T Sabra були перекинуті в провінцію Хатай. Бронетехніка направляється в район Іскендерун, де знаходиться прикордонний КПП з сирійською провінцією Латакія.
Велика частина провінції Латакія контролюється силами режиму, проте в гірських районах на кордоні з провінцією Ідліб діє ряд про-турецьких угрупувань, які етнічно складаються з туркоманов 1-ша та 2-а Прибережні дивізії. Які там досить вдало завдають шкоди асадитам. За оприлюдненими даними САА за останній місяць втратила в Латакії – 46 військовослужбовців.
А перекидання сучасних модифікацій танків, що стоять на озброєнні ЗС Туреччини до кордонів Латакії є спробою натиснути на Дамаск на тлі підготовку операції в провінції Ідліб.
Діла з турками у московитів складаються не дуже. Розуміння не має. Не очікуючи чергового ножа в спину, русня почала інформатаку перша. Вчора раша журнашлюхи почали звинувачувати в постійних атаках на базу в Хмеймім турків. Для цього навіть організували показ таких БПЛА. Як бачимо вони вже не кустарного виробництва.
Сьогодні також пройшла зустріч міністрів оборони залісся та Туреччини Хулуси Акара. Основною темою для переговорів стала ситуація в Сирії. Але судячи з демонстративною перекидання турецьких військ до сирійським кордонів, не у всіх обговорюваних питаннях вдалося досягти згоди.
Візит до речі ху#ла до Німеччини, на мою думку, слід теж розглядати в сирійському контексті. Як можливість через болючі місця німців натиснути на Туреччину. Болючі місця це звісно – безпека та мігранти.

Великий Ідліб: В Великому Ідлібі все завмерло в очікуванні бійні, яка може розпочатися в будь-яку мить. Опозиційні угруповання в південному Алеппо оголошують про замкнуту військову зону в районі з селами Джазарія, Заммар, Отманія, Джадід Талафах, Хьюар, Аль-Ейс, Тал Баджір, Бані та Бірна, і закликають жителів евакуюватися протягом 48 годин

Турецькі спостережні сили намагаючись вгамувати панічні настрої серед місцевих -запевняють жителів Ідлібу, що військові сухопутні дії ще не здійснювались, а тиск з боку урядових засобів масової інформації є частиною “психологічної війни” на територіях, що контролюються опозицією.

Війська уряду в готовності до наступу. Повстанці зміцнюють свої укріплення в інженерному плані.
Свої тили опозиція укріплює також. Сьогодні бійці ХТШ стратили 6 членів осередку ІД в Ідлібі, причетних до останніх терактів.

Ісламська держава (ISIS):
Сили режиму після декілька днів бомбардувань та обстрілів почали штурмові дії проти останнього опорника іділівців в пустелі Ас-Сувейда на колишньому вулкані Сафа Хілл.
Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія