Що там у Сирії – хроніка подій за 19 квітня

Що там у Сирії – хроніка подій за 19 квітня

Близький Схід Міжнародні новини

З мордовських джерел надходить інформація, що запорєбріковим ЗМІ дали установки зменшити анті-американську риторику у висвітлюванні подій. Імовірно ху#ло трішечки протік. Економіка оговтується від нокдауну по алюмінієвій промисловості скрепаносцєв. Вже прийняте рішення, що непродані обсяги алюмінію будуть закуповувати за держкошт та складати на потім в закрома (потім, певно, жерти його будуть). Асад почувається не дуже впевнено.  Санкції та недавній удар по Сирії потроху роблять свою справу. Імовірно з цим пов’язано відтяжка введення нових санкцій від США. Але то не надовго. Все йде до загострення.

Пацака могила лише виправить. Голова  OPCW заявив, що не знає коли фахівці організації зможуть реально, без загрози життю, дістатися до місця злочину в м.Дума та почати слідство. Також повідомляється, що сирійські рятівники надали OPCW дані про місця поховання загиблих від отруєння зорином.

В Іранський республіці щось теж пішло не за планом. Після вчорашнього параду та демонстрації сили, міністр оборони країни Амір Хатамі прибув з неоголошеним візитом в Багдад. Як відомо напряму американці вести перемови з Іраном відмовляються.

Кажуть що досягнута домовленість про вихід опозиційних бойовиків з м. Думейр. За можливість вивести родини бойовики “Джєйш аль-Іслам” погодились передати асадівцям свою зброю. Це ціна на від’їзд близько 5000 цивільних. Автобуси за для евакуації вже на підході до міста Не можу гарантувати, що все піде за планом, тому що голова комітету перемовників від опозиції був вбитий за декілька годин після угоди.  

Росія активізувала розгортання Pantsir-S у Сирії. На базі Хмеймім – 6, у Тартусі – 3, і ще одне – на пірсі. Це в цілому 10 одиниць. Також росія повідомила про відвантаження С-300 режиму асада. Звісно в борг.

Ісламська держава (ISIS): “Армія Халіда ібн Аль-Валіда” (ІД) атакувала позиції урядової ССА в Шейх Сааде (захід провінції Дар`я). Спочатку сирійці відступили на околиці села, а потім начебто знов відновили позиції. Бій йде запеклий.До цього в ночі, бойовики ліквідували розвідувальну групу урядових сил, яка намагалася просунутись біля Босри. Серед загиблих – командир Бригади Фуа-Кефрая сирійської Хезболли. Ось така вона сирійська арабська армія.Також іділівці провели раптову атаку на південому-сході провінції Дейр-Ез-Зор, кажуть що вбили більше десяти урядових військовослужбовців та зруйнували укріплення асадитів.

В свою чергу ВСА під проводом коаліції повідомляє, про взяття під контроль селищами Маскан і Джален, що належали ІД та деякі важливі висоти.

Військові злочини росії: 6 цивільних загинули в наслідок авіаційних атак з боку вкс рефе в н.п. Аль-Рухайбах в східному Каламуні. Двоє дітей отримали поранення в селище Хайан на півночі Алеппо в результаті підриву на касетному боєприпасі, що залишився від скинутих раніше бомб.

Хама-Хомс: Після ряду невдач повстанці повідомили про важкі втрати, які зазнали сирійські війська в боях під Аль Курді в опозиційному анклаві Хама-Хомс. Російський центр примирення та сирійська комісія по перемовам домовилась з ВСА про режим припинення вогню на три доби на півночі провінції Хомс та на півдні провінції Хама. Асадівцям добре дісталося.  І вже після того під артилерійський вогонь потрапило місто Аль-Латаміна в північній Хамі.

Ярмук:   Вкс рефе проводять маневри залякування місцевих маневруючи МІГ-23 на над малих висотах.

САА з росіянами висунули ультиматум про те, що бойовики ісламісти мають покинути табір палестинських біженців Ярмук та Аль-Хаджар Аль-Асвад на протязі 48 годин. У разі відмови – пройде військова операція.І вже повідомили, що близько 1200 іділівців разом з родинами зголосилися переїхати в райони які контролюються ісламською державою. 

Цікавинка: Вчора держава Ізраїль святкувала 70-ти річчя свого заснування. І все б нічого. Привітання голів держав, урочисті заходи, але з невстановленої поки причини спрацювала системи автоматичного скликання призовників. Сполох забили, коли численні призовники не зважаючи на святковий день почали телефонувати та прибувати до своїх частин де вони приписані. Як жарт це не сприйняли. Потім вже розібралися та прес-служба Цахалу вибачилася за змарноване свято. О така вона країна Ізраїль.

На обкладинці фотографії ПТРК Фагот, Мілан та Конкурс, що були знайдені в сховищах  “Джєйш аль-Іслама” в м.Дума. Цікаво в якому супермаркеті це все продається? Далі буде….

Близький Схід Міжнародні новини