Що там у Сирії – хроніка подій за 23 травня

Що там у Сирії – хроніка подій за 23 травня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Міністр закордонних справ Франції: необхідно розробити колективне рішення для кризи в Сирії.

Вже другий на цьому тижні турецький військовий конвой зайшов в Сирію, провінція Ідліб, через пропускний пункт Кафр Люсін. Військові направляються в Мурек та Мейдан Газаль.

В районі Шахба в таборі для переміщених осіб, курдські біженці прогнали московитську делегацію  разом з військовою поліцією. В цьому таборі знаходяться курди, які переїхали з Африну, що зараз підконтрольний Туреччині.

Сирійські демократичні сили запровадили систему біометричного сканування, для виявлення причетних до ІДІЛ серед осіб що покидають провінцію Хасака.   

Алеппо-Ідліб: Жодного дня без обстрілу не проходить для жителів н.п. Латаминах. В день обстріли велися з артилерійських систем, а в ночі високодуховні вкс скидали запалювальні бомби. Палають сільськогосподарські угіддя. Так само поновлено бомбардування запальними боєприпасами міста Кафр Зіта.

Ісламська держава (ISIS): Провінція Дейр Ез-Зор: Асадівські сили розпочали кампанію арештів на сході провінції. У населення вилучають пристрої для Інтернету та  супутникові антени.  Арешти супроводжуються примусовим відселенням та пограбуванням осель цивільних. В злочинах приймають участь як солдати САА так і сектантські ополченці, що їх підтримують.Звісно масове пограбування місцевих не могло лишатися непокараним. В місті Aahal, що ще три місяці тому контролювала курська міліція, а потім його «звільнили» САА на фоні ворожнечі між курдами, визволителі вдалися до мародерства великої рогатої худоби і овець. Було в жителів міста пограбовано близько 150 голів овець та 12 корів. Це крім звичайно побутової техніки (холодильників, пральних машин). Старійшини міста організували захоплення п’ятьох солдат асада та запропонували їх обмін на вкрадену худобу. В соціальних мережах, розгорнулося цькування асадівських солдат, яких міняють за формулою – вівця на вівцю. Продовжуємо публікації перемог асада під головуванням вск московії. На фото руїни  «звільненого» міста Дейр Ез-Зор. Повідомляють, що вчора увечері солдати асадівської САА відкрили вогонь по іранським силам Кудс, що знаходилися в місті Мухайда біля річки Євфрат і в селі Аль-Джия в західному передмісті Дейр Ез-Зор. Про наслідки сутички не повідомляється.

Провінція Дараа: Невідомі бойовики кидають бомбу у поліцейський центр в районі міста Борса Аль-Шам на схід від Дараа. Місто знаходиться під контролем Вільної сирійської армії. Про постраждалих не повідомлялось.

Продовжується передислокація в провінцію військових підрозділів САА. За елітними «Сила Тигра», пішла 4-а дивізія САА. Сирійські військові, за їх словами, не планують залучати до наступу підрозділи «Хезболли» та іранських добровольців. Хоча така заява, перед усім для заспокоювання Ізраїлю, навряд чи буде сприйнята за правду.

Уточнення по вчорашній атаці ісламістів по авіаційній базі Т3 в Пальмірі (на головному фото). Під час нападу було вбито щонайменше 30 іранських та проасадівських бойовиків, 16 з яких солдати САА, та не менше 14 поранених. Втрати понесли в основному військовослужбовці 18 дивізії САА.  Місцеві повідомляють що вбитих та велику кількість поранених передано до військового шпиталю в Хомс.  Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія