Що там у Сирії – хроніка подій за 24 квітня

Що там у Сирії – хроніка подій за 24 квітня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Сьогодні так само прийшла інформація про начебто поступливість маскви, яка настала внаслідок санкцій «животворящіх» та удару Тамагавками по хім.обєктам в Сирії  – офіційний кремль відмовився коментувати своєю ж обіцянку поставляти асаду системи протиповітряної оборони С-300. Ці комплекси ППО давно вже обіцяні сирійцям, але ж кремль все ж  не наважувався на останній крок. З іншого боку і навіщо, якщо панцерів та іншого ракетного мотлоху навіз до Сирії валом. Тим не менше, знову поставка цих штук відкладено. Протічку ху#ла так само опосередковано підтверджує не влізання, поки на словах, в армянське питання.  Хоча хто довіряє словам росіян?

За даними міжнародних організацій лише за 2018 рік близько 700 000 людей були вимушені емігрувати та переїхати в інші місця проживання через насильство в Сирії. Американці в Сирії надовго, про що заскавучав сумний коняка лавров. Надійшла чергова супутникова картинка чергової американської бази в Тельму Байдарі північ Сирії, яка десь 6 км на схід була оснащена короткою залізобетонною дорогою, що добре підходить для вертольотів і V-22 Ospreys. Ось так.  З боку Сирії був проведений провокаційний обстріл Голанських висот,  де дислокуються ізраїльські військові. Ізраїль завдав обстріл у відповідь. А на що вони сподівались? 

Великі втрати сирійська армія та їх союзників несе не лише в Ярмук або в Хамі. 19 квітня  бригадний генерал 15 дивізії (спецпризначення) ЗС Сирії підірвався на міні.  Разом з ним загинули декілька його помічників та охоронців. Підрив стався в  провінції Сувейда.

«Джебхат-Тахрір Сурія» (JTS) продовжує тіснити«Хайят Тахрір аш-Шам» (HTS) в Ідлібі та намагається захопити район шосе між Маарратом Аль-Нуман і Сарациб. Також повідомляють що JTS захопила с.Блінта.

Військові злочини росії: САА накрило мінами місто Аль-Зафарана в північному Хомсі (головне фото). Кілька мирних жителів загинули та отримали поранення в результаті артилерійського обстрілу на Ядудах в Дараа.

Ісламська держава (ISIS): Коаліційний бойовий дрон знищив  автомобіль з бойовиками ІД у місті Абу Аль-Хасан біля Аль-Букамалу.

Хама-Хомс: Кажуть, що діла асадитів йдуть кепсько. Після досить вдалої операції в Каламуні, де їм вдалося не лише залучити на свій бік частину бойовиків, а й все їхнє озброєння, елітний підрозділ «Сили Тигру»  та інші передислоковується в район села Таксис. Імовірно, це буде наступний найгарячішій етап війни в Сирії. Асадити готуються до штурму. Хоча без хім.зброї наступ стоїть на місці.  Офіційні джерела, називають цей процес – ускладненням на фронті. САА та союзники досі не змогли просунутися на напрямку Кантара в південній Хамі. Також спроби атакувати проходять у районі Лайрамун.

В південній Хамі знов з гелікоптерів скидали діжки з вибухівкою на с. Маркабах. Ця «високоточна» зброя також могла використовуватися при хімічній атаці  в м.Дума. Під бомбардування попали ще два населених пункти в Хамі.

Опозиціонери під час обстрілу пошкодили теплову електростанцію в с.Махдра на північному-заході Хама.

Ярмук:  А поки Ярмук втілює центр військових надзусиль сирійського уряду. Іділівці яких випестували та виростили асадити і русня своїми звірячими бомбардуваннями запекло чинять опір. Урядові війська підірвали тунель між табором Ярмук та н.п. Хаджр Асвад. Скоріш за все це УР-77, про що я писав вчора. Але поки це не дало суттєвого зиску. Іділівці повідомляють, що вбили за позавчора 37 солдат ворога, а вчора – 27 в кварталах Тадамун та Аль-Кадам. І знов показово стратили двох полонених.  Хоча сирійці підтверджують загибель 10 своїх, факти кажуть про інше. Також асадити втратили за вчора, що найменше 2 танки. 

Списки загиблих публікують палестинські угруповання Фатх та Вільний палестинський рух, що воюють на боці асада.

З іншого боку району табору Ярмук спроби пробитися в асадитів виявилися також марні.  З’явилося відео де танк Т-72 за підтримки БМП намагається майже в притул пробити укріплення бойовиків  «Хайят Тахрір аш-Шам». В описі до відео зазначено що подальша доля цієї техніки не відома, тобто вона виведена з ладу або знищена.

Згідно останнім непідтвердженим даним асадити відбили в ІД район Джура та район Аль-Кадам. Наступ уповільнюється завдяки снайперам та птурістам ісламістів. Скидання листівок про здачу в полон на джихадистів також не справляють враження.

Далі буде….

Близький Схід Міжнародні новини Сирія