fbpx
Що там у Сирії – хроніка подій за 24 травня

Що там у Сирії – хроніка подій за 24 травня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Нетаньяху: ми не дозволимо Ірану посилити свою військову присутність в Сирії. Ізраїльський політичні експерти вангують, що Америка може незабаром визнати суверенітет Ізраїлю над Голланськими висотами. 

В місті Африн, що під контролем турецьких сил, сапери виявили склад боєприпасів для курдських бойовиків.

Вантажне судно «Кызыл-60» з Тартуса через Босфор тягне рятувальний буксир. Бо це корито зламалося.   
Асадівські сили безпеки розпочали масову компанію арештів серед сирійців що повертаються додому на релігійні свята з Туреччини.

Алеппо-Ідліб: Кажуть що знищення врожаїв вже носить системний характер. До підпалів долучилися проасадівські елементи. В селі Халамех на півночі Хамі прибічники режиму підпалили врожай та вбили двох жінок. А в селі Замбар в Алеппо двоє селян отримали кульові поранення. Традиційні пожежі на полях в селі Латаменах. Від учора після обстрілів угіддя палають дуже сильно.  Артилерія САА атакувала північ Хама цього ранку. Повстанці з ВСА в свою чергу атакували з мінометів позиції курдської YPG в районі Максуда в Алеппо. Звертаю увагу на те, що ціль повстанців знаходилася в середині місцевості контрольованою САА. Таким чином, потроху, по маленьку встає питання приналежності Ідлібу.На фоні намагання москвії перевести війну в політичну кризу, почалися сутички в «сірій зоні». Зіткнення між Вільною сирійською армією та силами режиму асада на околицях Алеппо.  Туреччина підтримала своїх повстанців н.п. Максуда. Повстанці також відбили спробу САА просунутись на півночі н.п. Зеалата в Хамі.

Політичні потуги раші супроводжуються активізацію перемов віч на віч. VIP Іл-76 переміщається по колу масква-Дамаск-Анкара вже другий день. Випереджаючи події міністерство оборони залісся опублікувало заплановані контрольні пункти моніторингу ескалації: турецька (жовті), російська (червоні) та іранська (зелені). Причому лише турецькі обсерваційні пункти існують в реалії. Планують створити 17 пунктів, 10 з них московіти, 7 – Іран. Реакція інших учасників війни поки не відома. Але те що відбувається свідчить про те, що росія по-перше розуміє неможливість військової перемоги та намагається законсервувати війну, по-друге фактично погодилася на розподіл Сирії на зони окупації, а згодом й на їх відокремлення як окремих суб’єктів (див. перший абзац).

Ісламська держава (ISIS): Провінція Дейр Ез-Зор: Бойовики ісламської держави атакували позиції САА під Аль-Маадін.  Напад вдалося відбити. Асадити повідомляють що знищили чотирьох джихадистів. Ще ІД атакувала сили асада в селищі Аль-Букамал. Сили Асада та сектантські ополчення, що підтримують його, продовжують грабіж місцевих та виселення їх з цивільних будинків. Кажуть, що вкс московії нанесли декілька ударів по позиціях ІД в сирійській пустелі. Імовірно, враховуючи не велику активність вкс в боротьбі з ІД в порівнянні з атаками на цивільне населення Сирії, це помста за напад на базу Т3 два дні тому.

Також повідомляють, що американські винищувачі поцілили дві позиції військ режиму в Сирійській пустелі. Загинуло 12 солдат САА. Сирійці кажуть, що американці атакували сирійську базу, а американці кажуть – це не ми. Чули про «іхтамнєтов»? Так ось вам.

Хоча росіянці теж заперечили удар з боку США. Тому лишається другий варіант – вкс завдали «дружній вогонь» по союзникам. Дісталося ракетами на горіхи ще й іранським ополченцям «Кудс» біля н.п. Fatt al-Fatti.  Ще інформація, яка розповсюджена САА: нібито загін Сирійських демократичних сил на  чолі  Назара Харфана під час рейду проти ісламської держави в сирійській пустелі потрапив в засідку ісламістів. Загинуло 30 бійців. СДС подію поки не коментує.

Двоє дітей загинуло в наслідок підриву на міні на сході провінції . Ще отримали поранення цивільні від вибуху міни під містом Аль-Кашкія на схід від Дейр Ез-Зор.

Провінція Дараа: Все більше інформації про очікування наступу САА.  Підкріплення вже надійшло до міста та зосередилось на місцевому стадіоні.  Атака можлива від Латіат до Насіб в провінції Дараа. Сирійці планують вийти аж до кордонів.  Цікаво що на такі плані відповість Ізраїль (див. перший абзац).  Повстанці не очікуючи наступу обстріляли військову колону САА з мінометів.  Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія