Що там у Сирії – хроніка подій за 26 липня

Що там у Сирії – хроніка подій за 26 липня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Дещо про “Кримську декларацію”, розміщену на сайті Державного департаменту під редакцією Державного секретаря Помпео – для нас повна Перемога, для ху#ла, як завжди (незрозуміло на що воно розраховувало). А для Сирії нюанси. Під другим та третім пунктом: відновлення роботи по боротьбі з тероризмом та робота, щоб побачити можливості Сирії (тобто нічого). Ху#ло певно гне свою лінію, що ісламська держава переможена і всі можуть розходитись. Але Помпео потім вточнив, що в Гельсінкі обговорювалося питання Сирії в розрізі забезпечення безпеки Ізраїлю, а це трохи інше.

І щоб було зовсім зрозуміло, вчора США наклали ще санкцій на п’ять юридичних осіб та вісім людей, які пов’язані з програмою Сирійської хімічної зброї. Ці санкції були введені в координації з Францією.

А потім міністр оборони Маттіс заявив: “Єдина і основна причина того, що вбивця асад все ще влада в Сирії є те, що Іран застряг там, посилює його та фінансує його”. Маттіс правда забувся про запоребрікових, но з рештою й до них дійде.

Знов всіх «пєреігралі». Рашка відправила робочі групи в Йорданію, Ліван і Туреччину, щоб допомогти в координації повернення біженців у Сирію. Іншими словами – московська зброя, а саме орди біженців, які продукували звірства московитів в Сирії вже не працює. Незабаром сирійців почнуть повертати і з Європи. Для нас дуже слушна нагода – повчитися примусовій депортації «понаєхавших» звідки приїхали.

Третій легіон сил ВСА ліквідував заміновану машину в Кафр Джанна біля Африну.

Ідліб-Алеппо: Імовірно щось планується в горах Латакії. Ведуться безперервні обстріли п.п. Джебель. Урядові сили проводять розмінування на лінії зіткнення в Латакії та західному Ідлібі.

Інженери ХТШ запобігли черговий теракт та знешкодили керовану міну m18a1 іранського виробництва на магістральній трасі Ідліб-Марат (також відомою як дорога вбивства).

Контрозвідка ХТШ заарештувала – Абу Хасана Масрі, він був ще одним лідером ІДІЛ, відповідальним за останні вбивства в місті Ідліб.

Потужний вибух стався в місті Джиір Шугур на заході Ідлібу, є загиблі. За непідтвердженими даними підлетів склад з боєприпасами повстанців. Причини та наслідки уточнюються.

Дараа: ВЕЛИКА БИТВА: Зі вчора сирійська арабська армія захопила в ісламістів н.п Хирбат-аль-Шабрак, Аль-Завіях і Хубайх. Бойовики ІДІЛ заявили про знищення двох танків сирійської армії, за допомогою вибуху замінованої машини в Айн Дхакар.

З ранку триває 12-годинне перемир’я між силами уряду асада та ІДІЛ в районі басейну Ярмука в провінції Дараа.

Зони контролю в басейні річки Ярмук станом на вечір 25 липня 2018р. виглядають так:
Червоний – Сирійська армія;
Чорний – Ісламська держава;
Синій – зона боїв.

Вчора ще один приклад класичного ідіотизму стався з розрахунками пускових установок сирійських ракет. Дві ракети полетіли в бік Ізраїлю та впали у Галілейське море. Кажуть, що ті хто відпочивав на пляжах добре за цим спостерігали. Потім ЦАХАЛ вирішив завершити експеримент та покарати піддослідних. Спочатку літаки, а потім артилерія відновили спокій. Сирійська сторона мовчить про наслідки. А поліція Ізраїлю почала пошук ракет що затонули.

Ісламська держава (ISIS): Трохи більше інформації по вчорашньому нападу іділівців в Ас-Сувейда. За оприлюдненим релізом ІДІЛ було так:За іншими даними загиблих цивільних більше 250! Поранених різного ступеню важкості за 300!

В місті Ас-Сувейда місцеві проурядові ополченці повісили бойовиків ІД, захоплених в місті під час терактів.

А бойовики ісламської держави стратили чотирьох солдат сірійської армії, Які попали вчора в полон.

Для відновлення втраченого асадити перекинули підкріплення та застосовували авіацію. Під час проведення масових поховань жертв нападів – губернатор провінції та начальник поліції втекли з міста, побоюючись гніву рідних загиблих. Рейди бойовиків ІД проходили так.

Можемо рахувати, що акція ісламської держави на підтримку своїх в Дараа вдалася.

В провінції Дейр Ез-Зор бойовики ІДІЛ здійснили напад на конвой іранської бригади Аль-Кудс. Чотирьох іранців було вбито.

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія