Що там у Сирії – хроніка подій за 5-6 серпня

Що там у Сирії – хроніка подій за 5-6 серпня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Поки в Сирії встановилася відносна тиша, обзори буду робити не щодня, а по мірі накопичення інформації. В разі загострення ситуації повернусь в щоденний режим.

Площа районів під контролем або вплив кожної великої фракції в Сирії –
Статистика війни в серпні 2018 року.
Сирійська арабська армія: 62%;
Сирійські демократичні сили: 28%;
Сирійська національна армія та про-турецькі угруповання: 9,9%;
Ісламська держава: 0,1%.

Незважаючи на затишшя, Туреччина лише нарощує темпи обладнання та укріплення своїх позицій в зоні своєї відповідальності на півночі Сирії.

Провінція Алшь-Хасаках. Коаліція теж не пасе задніх. Зафіксовано прибуття нової партії від Міжнародного Альянсу до перетинання кордонів в Семалка з районом Курдистану в Іраку, конвой складається з близько 150 військових транспортних засобів, що перевозять озброєння та військову техніку. На зараз вони прибули в місто Камішлі.

Вчора в Масіяфе був убитий Азіз Асбарі – керівник сирійського науково-дослідного центру в Масіяфе. Його машина підірвалася на СВП. Центр який він очолював неодноразово попадав під авіаудари та був підозрюваний в розробці хімічної зброї. Сам же А.Асбар за життя займався сирійською балістичною та хімічною програмами і був тісно пов’язаний з Іраном. Відповідальність за вбивство взяли на себе бойовики з “Оперативної групи Абу Аммара”, які відомі своїми диверсійними діями проти САА і операціями по вбивству сирійських військових в Алеппо.

Ідліб-Алеппо: В умовах зростаючого тиску на Великий Ідліб, арешти підозрюваних у сприянні “примирення”, збільшуються. Це такі собі провідники сирійської «нової стратегії миру». В Ідлібі з ними поводяться без церемоній. Після проведення великої контр терористичної роботи в Ідлібі, спецслужба ХТШ, побоюючись повторення сценарію перемир’я як в провінції Дараа, заарештувала ще 45 «примиренців» у північній Хама. В результаті прийнятих заходів значно послаблена підривна діяльність режиму асада/путена.

Продовжуються традиційні обстріли САА запалювальними боєприпасами н.п. Бідама в Ідлібі,з реактивних систем обстріляні Латамінах, Залакіяте і Маркаб на півночі Хама.

Повстанський підрозділ «Хорас Аль-Дін» вдало провів рейд на позиції асадитів в біля н.п.Джурин в Хама. Сили режиму зазнали втрат.

Ісламська держава (ISIS): ІД стратило одного з заручників, викрадений із Ас-Сувейда 10 днів тому. В відеоролику, завантаженому в мережу терористами, молодик по імені Муханнад Зукан Абу Аммар каже, що переговори про звільнення заручників між ІД і Дамаском провалилися і він – перша жертва. Доля решти заручників, а зокрема – 14 жінок/ізідів поки невідома.

Представники СДС запропонували уряду Сирії обміняти заарештованих членів ІД на заручників. Раніше багатьох бойовиків ісламської держави СДС відпускали і просто так. І в зв’язку дав коментар польський доброволець СДС: “Скажу все, що знаю.
По-перше частина бойовиків місцеві і їх сім’ї або клани через тиск на СДС змушують їх відпускати. По-друге, це ідіотизм, але бойовики ІД кажуть, що вони водії або перукарі і ніколи не воювали, таке теж спрацьовує. І по-третє, деякі з них стають у ряди солдатів СДС. Часто бувало таке, що у араба з СДС брат, кузен, дядько або ще хто в Аль-Нусра або ІД. Якось так це виглядає “.

Сирійська армія почала черговий масштабний наступ на позиції бойовиків ісламського держави в пустелі провінції Ас-Сувейда.
Урядові сили за підтримки артилерії і вкс рф почали атаки відразу на декількох напрямках. Минулої ночі російські літаки завдали більше 30 ударів по джихадистам в районі Дійаса на північному сході Ас-Сувейда. Завдяки цьому САА змогла просунутися на деяких ділянках до 11 км вглиб територій, займаних ісламським державою.
Крім регулярних частин САА, в настанні бере участь ряд угруповань зі складу “Вільної сирійської армії”, які пройшли процес «примирення» з офіційним Дамаском. Серед них “Шабаб Сунна” з провінції Дараа, яка вже брала участь в боях проти ІД в долині Ярмук і бригада “Пустельні командо” зі Східного Каламун. Вони, по суті, замінили добровольців з “Сирійської соціал-націоналістичної партії”, які воювали в Ас-Сувейді, але кілька днів тому були перекинуті як підкріплення в провінцію Алеппо (де вже є частини ССНП і повстанці ведуть обстріли позицій урядових сил).

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія