Що там у Сирії – хроніка подій за 8-9 вересня

Що там у Сирії – хроніка подій за 8-9 вересня

Близький Схід

Нульовий результат трьохстороннього саміту між Туреччиною-Іраном-рашкою офіційно підтверджено. Ердоган тримається на своєму та продовжує підсилювати турецьке військове угруповання в Ідлібі. І я думаю, що підстав не провадити оголошений план (опублікований в минулому дописі) по впорядкуванню життя в провінції йому ніхто не завадить. Ердоган: «Питання Ідліба повинно бути вирішено відповідно до духу Астани (мирно) і не викликати болю, нової напруженості чи більше страждань. Захист принципів, про які ми домовилися в Астані, є ключем до пошуку стійкого політичного рішення для сирійського кризису».
Іран втрачає терпіння, погрожує американцям та наносить бомбові удари по штабу курдів, що розташований на території Іраку. Звісно ху@ло в кращих своїх традиціях буде підвищувати ставки. Для нього це шанс поторгуватися знов. Тому ситуація ні миру ні війни в Ідлібі з перманентними бомбардуваннями буде доти поки в повстанців не з’являться засоби ППО.
Багато хто прогнозує початок масштабного протистояння між рашею та коаліцією на чолі США. Але на мою думку такого не буде. По-перше, США тримаються стратегії домінуючої переваги. І в змозі підтримувати своє угруповання крилатих ракет на Близькому сході безкінечно. Тобто в разі загострення буде не протистояння, а побиття спортсменом немічного. З усіма похідними наслідками. Які ми бачили з вагнерівцями в лютому ц.р. Але цього разу це будуть вже офіційні раща-вояки. Ху@ло все добре знає, тому до такого не дійде. На доказ цього чекаємо повідомлень, що корита які послала рашка в Середземне море почапають назад до своїх баз. При чому самі корита в Середземному знаходяться не для протистояння з США, а за для організації системи попереднього реагування в разі запуску крилатих ракет. Тобто ху@ло все ще намагається збити хоч один Тамагавк, а не перемогти Штати.
І до речі це все відбувається на фоні економічних криз, що розвиваються, в названих країнах. Лише США демонструє зростання робочих місць. Тому можуть (як завжди) грати в довгу.

Як знущання над масквою, подана інформація про проведення навчань більш як 100 морпіхів USMC в Аль-Танф на півдні Сирії.

Республіканець сенатор Adam Kinzinger чітко озвучив цілі США: Ми не закриємо очі на цей геноцид. США буде підтримувати присутність у Сирії і продовжувати боротися проти цього варварського режиму. Башар аль-Ассад та його російські та іранські спільники були попереджені, і вони повинні зупинити свої гнусні, безрозсудні напади на Ідліб зараз».

Після заяви Трампа про те, що США залишаються в Сирії до поки там присутній Іран (по суті назавжди), курдам стало не важливо домовлятися з асадом. Тому вони атакували позиції урядових військ в місті Аль-Камишли. Вбито 13 солдат режиму, ще більше поранено. Цікаве те, що з 13 вбитих асадитів лише один був власне сирійцем.

Курди втратили до 7 чоловік. В цьому місті на півночі країни, ще досі підконтрольному асадитам перебував деякий гарнізон, який за відповідних домовленостей з курдськими прозахідними СДС міг пересуватися по дорогах навколо. Навіть проводив ротації з частини Сирії що є під асадом. Цінність цього міста полягає в тому, що воно є пропускним прикордонним пунктом до Туреччини. Таким чином після захоплення цього міста, асад не матиме прямого сухопутного сполучення з Туреччиною.

Більше того, про-турецькі бійці відкрили новий фронт між містами Аль-Баб (що під контролем турків) та Тадіф (асад) на півночі Алеппо. Бійці ВСА влучили з ATGM по групі асадитів. Знов ж таки, цікаво те, що ця частина Сирії підпала під контроль турецьких сил операції «Щит Єфврату» і досі османи стримували своїх підшефних. Так, що визнаємо – Ердоган готовий теж підвищувати ставки.

Опозиційний сирійський журналіст під ніком – Gregory Waters продовжує публікувати вражаючи факти про режим асада/ху@ла. Знов ж такі в минулій публікації я посилався на розслідування цього журналіста в трьох частинах де опубліковані злочини вчинені військовослужбовцями елітної дивізії в складі республіканської гвардії САА «Сили Тигра» та їхні зв’язки з руснею. І ось, Gregory Waters повідомив про бойові втрати цього підрозділу з березня 2017 по липень 2018. Так от, «200» – більш 6600, з них 163 старші офіцери, 2,5 тис. молодші офіцери та сержанти. Треба розуміти, що про загибель командного складу як правило повідомлялося, проте по солдатам не завжди. Тому загальна кількість загиблих вище.

Великий Ідліб: Ідліб на сьогодні став центром всіх світових протиріч. Всі основні акивні гравці зійдуться на полі бою Ідліб. І дякувати Богу, що це не Україна. Але ж нам з вами результат відомий. Злочинний режим паде. Лишається питання скільки життів сирійців та українців прийдеться покласти за це.
Важкі обстріли з боку режиму тривають. Багато цивільного населення вбито та поранено.
В селі Аль-Туваінах на заході Хама вбитий один місцевий, ще два отримали поранення. Лікарня Ідліба, Надд аль-Хаят, у місті Хаас, була знищена сьогоднішніми повітряними ударами уряду.
Команда Громадянської оборони швидко оглянула місця, які були бомбардування в н.п. Калаат Аль-Мадік, евакуювали жертви та гасили пожежу, заподіяну обстрілом. Маленька дівчинка була вбита, і ще 55 людей були поранені в результаті варварських ударів з більш ніж 20 барель-бомб на цивільних будинках в Аль-Хабіт на півдні Ідлібу.

Жінка та її син були вбиті після ракетної атаки урядових сил, спрямованих на село Сарж в районі Маарат Аль-Нуман. І так далі….

На фото бачимо нерозрив барель-бомби.

А на наступному саморобні уламки цих бомб. Ось такою шрапнеллю асад вбиває цивільних.

За цим посиланням – https://mobile.twitter.com/i/status/1038449671839014912, можна переглянути як журналісти Аль-Джазіри потрапили під авіаудар вкс русні, саме такими бомбами. Чітко видно, що бомби скидаються на населений пункт. Лише диво та швидкість бігу рятує журналістів.

Повстанці за можливістю відповідають. Під час вогню у відповідь також страждають цивільні. В місті Аль-Сукайлабійа, що на півночі Хама, було поранено семеро місцевих.

Військові підсилення СДС/SDF доходять до околиць району Аль-Хавама в місті Хаджін на сході Дейр Ез-Зор. А на півдні провінції французькі війська розгорнули артилерію біля міста Багуз. Сьогодні почалася остання фаза по знищенню останнього оплоту ісламської держави в Сирії.

Далі буде…

Близький Схід