Що там у Сирії – хроніка подій за 8 липня

Що там у Сирії – хроніка подій за 8 липня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Лише за офіційними даними втрати від бойових дій серед цивільного населення в Сирії за перше півріччя 2018 року склали – 2257 осіб, в тому числі 660 дітей та 479 жінок.

США звернулися до НАТО: “Росія намагається відвернути Туреччину, вони намагаються відвернути багатьох наших союзників, вони хочуть дестабілізувати найсильніший оборонний союз в історії світу – це НАТО”

Міжнародна Коаліція на чолі з США: «… Ми цілком усвідомлюємо, що війна з ісламською державою в Сирії ще не закінчена, а наслідки цього “зла” все ще існують…». Це для тих песимістів, що плекають надію про швидкій вихід коаліційних військ з Сирії.

Навіть там де Коаліція намагається зменшити свою присутність та передати владу місцевим органам управління – військова складова коаліціантів все ще лишається значним чинником. Це стосується в повній мірі ситуації навколо Мандбижу, де згідно тієї ж заяви: … Коаліція присвячена безпеці Манбиджу, і буде продовжувати проводити незалежні координовані патрулі, щоб забезпечити безперервний мир…». Патрулі проводяться разом з турецькими військовими. Що викликає невдоволення арабського населення.

В місті Ракка, що під контролем Коаліції знайдено масове поховання цивільних, що були страчені під час контроля за містом ісламської держави. Судово-медичні експерти кажуть, що кладовище містить щонайменше 300 тіл.

Курдська YPG знов атакувала турецьких солдат. Заявлено про вбивство трьох військовослужбовців. За останній час курдські бойовики значно активізувалися. Разом з інформаційною підтримкою своїх акцій. Поширюються заяви та відео вбивств. І буквально, щойно повідомили про вибух мотоциклу з вибухівкою в Аль-Баб.

Для розуміння турецьких амбіцій на Близькому Сході надаю світлину, яка облетіла арабські ЗМІ, де солдат про-турецької Вільної сирійської армії дає інтерв’ю на фоні мапи Османської імперії.

На тлі занепокоєння з приводу зустрічі на вищому рівні між ху#лом та Трампом – Іран підтверджує збереження своїх військових «радників» у Сирії. Тобто зустріч ні на що не вплине. На ситуацію в Україні в тому числі.

Ідліб-Алеппо: Населений пункт Латамінах що на півночі Хама був обстріляний цього ранку режимом з важкою артилерії.

Одна цивільна особа загинула та ще троє отримали поранення, внаслідок підриву смертника в громадській місці в районі Сабасін у східній частині міста Аллепо. Поки відповідальність за теракт на себе ніхто не взяв.

Дараа: ВЕЛИКА БИТВА: Сирійська арабська армія захопила міста Умма аль-Майадіна, Насіба та Тайіби в східній Дараа. Супротив повстанців в східній Дараа, що межує з йорданським кордоном закінчено.

Йдуть перемови про здачу за сценарієм, що проходив раніше в Східній Гуті. На умовах передачі важкого та протитанкового озброєння та частина місцевої опозиції, яка погодилася співпрацювати з режимом лишається в своїх селах, але під прапором асада. Та частина повстанців, що не згодні скласти зброю мають покинути втрачені райони. Поки на цей час таких назбиралося більше 6000. Однією з умов повстанці висувають переміщення разом з родинами. Місцем для переміщених осіб традиційно обрано бунтівний Ідліб. Решта все деталі. На фото передана асадитам зброя: десять ATGM MILAN, HJ-8 та Fagot;

декілька танків – Т-55 та Т-72; БМП, Шилка і ще щось.

Інша ситуація схоже складається в західній Дараа, де повстанцям поки вдається утриматися на своїх позиціях. Тому війна триває. На фоні програшу на сході провінції 11 революційних угруповань у Дараа та Кунтейра оголосили про злиття в єдине з’єднання під назвою “Південна армія”.

Рашики так само, не плекають надію впоратися шляхом перемов тому відновили бомбардування. Про кілька ударів авіації було повідомлено кілька годин тому поблизу міста Дарaа. Повідомляють також, що сирійська арабська армія захопила базу ППО під Дараа і селище Талль Дахда. Це дам де раніше асадити втратили 5 танків.

Також, щось незрозуміле відбувається в місті Тафас. Де повстанці зірвали декілька спроб захопити місто. Там помічена колона русні на околиці міста.

Далі буде цікавіше, бо певно Ізраїль не буде сором’язливо заперечувати порушення своїх окреслених буферних кордонів літаками московитів, як це зробила Йорданія. І Нетаньяху сьогодні сказав: «…ми не будемо приймати іранську присутність в будь-якій частині Сирії».

Ісламська держава (ISIS): Сирійські демократичні сили продовжують наступ на ісламську державу та захопили села Гадира Абдалла, Райания, Бір Дхахаб, Аль-Сіха, Калку та Бір аль-Абід.

ІДІЛ оприлюднив заяву по теракту що стався у минулу п’ятницю у місті Бусайра в східній частині Дейр Ез-Зора. За їх даними внаслідок підриву СВП було вбито мінімум 18 бійців курдських YPG, що діють в складі Сирійських демократичних сил, у тому числі 3 командири.

Сирійська армія обстріляла з артилерії в місто Хаджин в Дейр Ез-Зорі, який знаходиться під контролем ІДІЛ.

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія