fbpx
Що там у Сирії – хроніка подій за 9 липня

Що там у Сирії – хроніка подій за 9 липня

Близький Схід Міжнародні новини Сирія

Ізраїль наносить удар! (знову) Сьогодні вночі фіксували запуски сирійських S-200 з авіабази Тівас (Т4) та району Аль-Танф в Хомсі, по невідомим літакам, що завдали удару по базі Т-4, на якій спостерігалася значна присутність іранців. Далі як завжди, раша ЗМІ заявили, що всіх «пазбівалі», ба більше – навіть збили ізраїльський літак.
З тим, Ізраїль як завжди – не коментує пропагандистки бредні і зберігає спокій. За підтвердженими на зараз результатами атаки – знищення станції CandC БПЛА і, принаймні 3 ракети-носія SAM “Хордад” / “Тор М1”, а також невизначеної кількості персоналу Ісламської революційної гвардії.
Я навмисно не квапився з цією новиною, очікуючи реакцію ізраїльтян, але, що насправді їх бентежить так це землетруси, що прогнозують в останній час в північних районах Ізраїлю. Міністерство оборони Ізраїлю разом із установою безпеки та Національним надзвичайним управлінням провели надзвичайну нараду щодо підготовки до великого землетрусу після того, як в останні дні сталося 10 малих поштовхів. Все.
Якщо, а скоріш за все – коли, такі удари по сирійським базам повторяться, зможемо зробити висновок з миттєвого чергового піар виходу свино-собак з Сирії. Не маючи змоги протидіяти ізраїльтянам, та зраджуючи своїх іранських союзників – рашики просто-запросто чкурнули з авіабаз на яких вони розміщувалися по сусідству з іранцями. Ось і все «вєлічіє».

«50 тис. зображень про катування в Сирії режимом асада, але ніхто не рухається, щоб покарати тих, хто вчинив ці злочини» : Німецька газета Bild зуміла провести детальний діалог з людиною, яка зуміла перевезти більше 53 000 фотографій, як документи про злочини режиму асада, відомий у всьому світі як «Цезар» або «Самі». «Самі» має документальні докази загибелі більше 11 тисяч противників режиму асада. Двоє його двоюрідних братів були заарештовані силами режиму, один з них загинув, іншого доля невідома. Наприкінці діалогу Самі висловив своє розчарування: “Людство покинуло нас”.

Курди нарешті дочекалися. Турецькі військові літаки відпрацювали по цілях YPG в районі між центром Африна і районом Джандарис на північному заході Алеппо.

Асадити повідомили, про ще один збитий БПЛА повстанців в Латакії над н.п. Кінсабба.

А міжнародна коаліція продовжує споряджати підшефних. Великий конвой вантажівок, що перевозять військові транспортні засоби та обладнання для підтримки сирійських демократичних сил (SDF) був помічений в провінції Аль-Хасаках на півночі Сирії. Серед вантажу – бронетранспортери, велика кількість джипів, вантажні контейнера.

Ідліб-Алеппо: САА продовжують обстрілювати Аль-Латамінах в північній Хама.

Щось потужне бабахнуло пообідді в районі Хелфая на півночі міста Хами, що контролюється асадом. Поки без подробиць.

Бойовики ІДІЛ напали на позиції «Хайят Тахрір аш-Шам» біля Міжнародного центру сільськогосподарських досліджень в посушливих регіонах на заході Алеппо, в результаті загинули 10 бійців ТХШ.

А бійці ТХШ знешкодили двох членів ІДІЛ при спробі встановити СВУ в районі Джіср Аль-Шугур.

Дараа: ВЕЛИКА БИТВА: Колона русні в Тафасі, як виявилося то були представники так званого центру примирення. Процес перемов йде з позитивом для московитів.

В цілому в східній Дараа все без сюрпризів. Сирійська армія увійшла в місто Кхараб Аль-Шахем на заході Дараа, тим самим відрізавши західні райони від східних, повністю оточивши район. Опозиція ще контролює райони в місті Дараа.
Просуваючись далі, сирійська армія захопила Зайзун, Табріят, пагорб Шихаб і Кхараб Шахм та прикордонні пости № 36-62 на кордоні з Йорданією.

Серед переданого в ході «примирення» повстанцями озброєння САА виявила ряд французьких протитанкових ручних гранатометів APILAS.

Ізраїльтяни добре пильнують за тим що відбувається навколо. Міністр оборони Ізраїлю: ми будемо рішуче реагувати на будь-яке вторгнення сирійських військових у зоні демілітаризації на Голанських висотах. Також повідомляють – у межах візуально охопленої території з Голанських висот спостерігається біля ста наметових таборів біженців що були виявлені вздовж сирійських кордонів з Йорданією та Ізраїлем.
Натомість рашики звітують, про «надзвичайну радість» місцевих яких “звільнили”, навіть планують повернути до місць проживання 1 тис. з них.

Ісламська держава (ISIS): Ісламська держава заявляє про атаку на САА в пустелі Ас-Сувейда. Це там де всіх вже «пабєділі».

Далі буде…

Близький Схід Міжнародні новини Сирія