Що там в Сирії – хроніка подій за 31-2 квітня

Що там в Сирії – хроніка подій за 31-2 квітня

Близький Схід

На фронті боротьби з всесвітнім тероризмом, яке уособлює собою запорєбіркове залісся, Україна не єдина. Тому інші народи які зіштовхнулися з звіриною пикою росіян, в т.ч. і сирійський, уважно слідкують за подіями в Україні. Наші вибори стали ключовою подією багатьох арабських інтернет ресурсів.
Загальну позицію вільних арабських ЗМІ можу озвучити побажанням від WorldOnAlert, який висвітлює події в Сирії, Ємені та Іраку:

Сирійські Демократичні Сили: Курдські Yekîneyên Parastina Gel (Народний захист) продовжують діяти на території кантону Афрін, що перебуває під контролем Туреччини. Курдські джерела опублікували відеозапис обстрілу з ПТРК посту ЗС Туреччини. Під час обстрілу загинув один турецький солдат, ще один отримав поранення.

Повідомляють, що СДС почала структурні зміни в своїх угрупованнях. Метою змін є формування апарату управління, безпеки, більш дисциплінованих підрозділів в подальшому які зможуть забезпечити функціонування незалежної держави. На цьому етапі важливо б було позбутися YPG, як деструктивного елементу. З тим, командир Демократичних сил Сирії підтвердив, що Демократичні сили Сирії – є частиною Сирії і не мають наміру відділятися від країни і закликав знайти рішення з Дамаском щодо спірних питань.

Демократичні сили Сирії прочісують район Багхуза і сусідні райони, ліквідують міни, розшукують сплячі осередки і залишилися бойовиків ІДІЛ. Все ще деякі бойовики ховаються в печерах в районі гори в Багхузі.

СДС планують побудувати 6 нових в’язниць для членів ІДІЛ, які були захоплені протягом багатьох років.

Туреччина: Турецькі військові провели чергове (дванадцяте) патрулювання місцевості в сирійській провінції Хама. Прикриття з повітря забезпечують турецькі літаки.

Операція на півночі Сирії, як і планувалась буде продовжено після недільних місцевих виборів в Туреччині. Попередньо за результатами виборів партія Ердогана втратила багато позицій і більшість в містах Істамбул, Анкара та Ізмір.

Ізраїль: Нетаньяху планує на четвер візит до москви.

Залісся: Трошки розлого про москальську пику та результати «діяльності» свинособак в Ідлібі за березень на відео. Дуже наглядно, тому без коментарів.

Сьогодні на пункті пропуску «Джлеб» керівником російського центру примирення ворогуючих сторін і контролю за переміщенням біженців в САР купчишиним проведена друга координаційна нарада щодо вироблення заходів, спрямованих на ліквідацію табору «Рукбан». США знову послали свинособак у належне їм місце і відмовились від будь яких зустрічей.

 

Великий Ідліб: Артилерія сирійської арабської армії обстріляла міста Кафр-Зіту і Аль-Латамінах на півночі Хама. За даними сирійської цивільної оборони («Білі шоломи»), один цивільний був убитий, а чотири були поранені в результаті обстрілу Кафр-Зіта.

Сьогодні в результаті обстрілу проурядових військ з ракетних установок у Кафр-Хамра в західному Алеппо, постраждали мирні жителі. Загинула дівчинка та поранені ще 7 людей.
В цілому ситуація дещо нормалізувалась, хоча за це скоріш за все треба дякувати зливам та повеням від яких потерпає вся північ Сирії.

Сирія: Вже вдруге за цей тиждень стався напад сил 5-го корпусу, який вважається проросійським, на блок пости сирійських служб безпеки в Дараа.

Це сталося в суботу в районі міста Соур в північно-східному Дараа. За словами очевидців, разом з силами 5-го корпусу там також була присутня російська військова поліція, яка заарештувала офіцера, а кілька солдатів було побито. Раніше на цьому тижні, в середу, ополченці 5-го корпусу зі складу колишніх опозиціонерів загону польового командира Ахмада ль-Ауда вже блокували КПП “Аль-Сахва” Сирійської розвідки ВПС і вимагали передати його під контроль сил Ауди. Схоже розбіжності між іранцями та москаликами на прикордонні з Ізраїлем загострюються.

Також в останні дні почастішали випадки нападів на урядові блокпости в місті Дараа. Так, сьогодні невідомий обстріляв блокпост в районі Махатта, поранивши одного військовослужбовця САА.

Кажуть, що вже двічі (чи тричі) переможений ІДІЛ знов почав збирати прихильників в сирійській пустелі. Туди також спрямували десятки бойовиків, що спромоглися вийти з оточення СДС та перепливти Євфрат. Готують черговий наступ на Пальміру.

Інофрграфіка по загиблим в березні в провінції Дейр-Ез-Зор.

Далі буде…
Президент нас почув, давайте і ми – не дамо перетворити Неньку на Сирію! Бо не до жартів.

Близький Схід