fbpx
Що там в Сирії – хроніка подій за 7-8 травня

Що там в Сирії – хроніка подій за 7-8 травня

Близький Схід Сирія

Туреччина: Офіційна Анкара ще й досі, принаймні публічно, ні як не відреагувала на поранення своїх військових на спостережному пункті під час обстрілу асадівськими військами.
Хоча, місцеві повідомляють, що великий військовий конвой турків з технікою зайшов з півночі Ідлібу на територію Сирії і продовжив рух на південь.

 

Як Туреччина буде діяти поки не зрозуміло, але вже 150 000 нових біженців, які хлинули до турецького кордону (а в Ідлібі десь 3 млн. людей з яких 1 млн. діти) змусять турків зайняти притомну позицію.

Іран: Реакція на войовничі заяви іранських військових, не на жарт стривожили США. Державний секретар Помпео заявив, що можлива ескалація з Іраном змусила направити USS Авраам Лінкольн до Перської затоки. Додатково дійшли відомості, про посилення групи бомбардувальників B-52 США на Ближньому сході.

Залісся: Московія не припиняє бомбардування населених пунктів в Ідлібі. За останню добу військові літаки поцілили по містах Кхан Шейкхун, аль Фатірах, Абдін, Тахтайя та Муках на півдні Ідлібу.
За останні 24 години підтверджена загибель щонайменше 21 цивільної людини, ще більше 70 поранені.

Великий Ідліб: З часом надійшли уточнені данні по результатам наступу армії режиму за підтримки іранських найманців та московитів в напрямку н.п. аль-Бана, Джанабра та висоту Телль Усман, що на схід від н.п. Калаа-аль-Мадік.


В результаті атаки асадити втратили щонайменше 77 вбитими, з них більше 30 солдат єлітної республіканської гвардії,

9 асадитів потрапили в полон. Повстанцями також захоплені 2 танки армії режиму, БМП та декілька пікапів.

Під час відбиття нападу вдалими атаками знищений танк Т-72, РСЗВ та вантажний автомобіль з десантом в ньому.

Подейкують, що серед втрачених були також російські військовслужбовці, що діяли разом з іранськими найманцями.


Також в горах Латакії під час рейду бійців опозиції асадити втратили ще 9. Про поранених навіть не йдеться, хоча їх число набагато більше.

Опозиційне незалежне угруповання Хайят Тахрір аш-Шам оголосило про свою готовність боротися. “Ніяких переговорів або угод з терористами режиму і російськими загарбниками, які бомбили цивільних людей. Підготовка завершена. Тисячі нових бійців були навчені і чекають битви”.


Також Фронт національного визволення, який підтримується Туреччиною, підтвердив свою готовність захищати північ Сирії.

І вже з ранку 7 травня, повстанці оголосили про відбиття чергового наступу військ сирійської армії.
Повідомляють, що метою наступу сил режима може бути взяття під контроль стратегічно важливих доріг м4 та м5 сполученням латакія-хомс. Латакія-алеппо.

Інформація про бойові дії надходить дуже протиречива. Сторони намагаються швидко повідомляти про успіхи та скривають поразки, тому оперативна обстановка може відрізнятися від тієї, яка зафіксована публікацією.

Вже сьогодні, після щільних обстрілів з артилерії, танків та сирійських РСЗВ «Голан», що встановлені на базі Т-72, асадатитам почався штурм міста Кафр Набуда

– елітний 5 корпус сил Національної гвардії САР «Сили Тигра» почав штурм міста.

Опозиція вела вогонь на придущення з Градів та 120мм мінометів. І вже по обід сирійська армія заявила про контроль над містом.

Але через півтори години самі спростували таку інформацію, а повстанці повідомили про вдалу контратаку.

Протиречива інформація також стосується загальних втрат обох сторін. Опозиція взагалі не повідомляє про своїх загиблих, так само як і асадити не надають такої інофомації. По втратам союзників асада повідомлялось лише за сьогодні – вбиті 80 солдат, знищено 4 танки, ще 3 танки захоплені. Самі ж асадити підтверджують, що несуть втрати не вдаючись в подробиці.

Ще один фронт розгортається в горах на півночі Латакії. Там також поки все не ясно, але справи в асадитів йдуть не дуже гладко.

Враховуючи стрімкість з якою розгортаються події, буду оновлювати інформацію при зміні обстановки.
Також плануємо запустити на Мілітарному інформаційний дайджест на каналі ютуб про бойові дії на Ближньому сході. Для тих кого цікавить дана тематика буде більше відео та більше подробиць, трохи аналітики по всіх гарячих точках. Таке оновлення формату повязано з тим, що формат публікацій не дозволяє висвітлити всю інформацію, яка надходить.

Далі буде…

Близький Схід Сирія