Що там в Сирії – хроніка подій за 9-12 травня

Що там в Сирії – хроніка подій за 9-12 травня

Близький Схід

Туреччина: Міністр оборони Туреччини заявив, що сирійські сили повинні припинити атаки на північному заході Сирії. В своїй заяві міністр мав на увазі ті райони провінції які безпосредньо не залучені до бойових дій.

Асадівські війська артилерією нахабно руйнують спостережній пост турецької армії в районі н.п. аль- Газаль, провінції Хама. Куди влучили 10 снарядів. Сам спостережний пост був завчасно покинутий турецькими військовими.

Іран: Вашингтон попереджає Іран, проти можливого нападу його найманців на базу аль-Танф.

Залісся: Повідомляється, що 11 іранських розвідників були заарештовані в районі Шейх-Бадр в Тартусі. За даними джерела, іранці займалися прослуховуванням російської авіабази в Хмеймімі.

Чергові докази про участь піхоти московитів в наступальній операції військ асада в Ідлібі. Радникі разом з бійцями дивізії “Сили Тигра” в провінції Хама.


Мотопіхотний підрозділ рф під час стрільби з ПТРК,

а також мінометники, геопозиціонування яких показало їх знаходження біля Джебель-Фурки на півночі провінції Хама.

Національний фронт визволення заявив про знищення чергових пятьох росіян в засідці на перехресті Баб-аль-Таката в західному Ідлібі.

Заступник постійного представника московї при ООН Володимир Сафронков заблокувала заяву Радбезу ООН по Ідлібу.

Великий Ідліб: Інтенсивність ударів по тилових районах Ідлібу знизилась. Але обстріли з артилерійських систем та авіації по населених пунктах на півночі провінції Хама продовжуються. Правда дещо з меншею інтенсивністю, ніж та яка була на тижні що минув. Рятувальні служби працюють цілобобово щоб врятувати постраждалих.

Основі напади ведуться по селищу аль-Хабіт, який є очевидною наступною ціллю асадівських банд, місту Кхан Шекхун та дорозі між цими двома населенними пунктами.

Таким чином війська режиму та московитів заважають повстанцям перекидати підкріплення та амуніцію до лінії фронту. Така тактика дала можливість досягти успіху САА і захопити ключьовий населений пункт Кафр Набуда. Правда, як показує відео від самого населенного пункту мало що залишилося. Селище в якому ще в січні мешкало 10 000 людей зараз складає суцільні руїни.

Тактика випаленої землі діє, місцеві розуміючи неминучу смерть під завалами швидче йдуть на домовленності з режимом та припиняють спротив.

Таким чином, без бою було зазоплене місто Калаат аль-Мадік. Яке після перемов зі старійшинами повстанці залишили без бою.

Після перших невдач, духовний та військовий лідер ХТШ Абу Мухаммад аль-Джулані пояснив з чим пов’язані успіхи урядової армії в провінціях Ідліб і Хама. Він заявив, що причиною цього є артилерійська підготовка і повітряна операція. Перед такими ударами, за його словами, ніхто не зміг би встояти. Аль-Джулані додав, що ХТШ добре підготувалися до протистояння і далі Сирійська армія пройти не зможе.

Під спільною загрозою опозиційні угруповання виступили єдиним фронтом щоб відбити наступ САА та її наймитів. Рада Північної Шури, фактично законодавча влада “Уряду Спасіння, схвалює формування “Компаній народного опору”, який організує цивільне населення в міліцію для боротьби з режимом перед очікуваними подальшими наступами на Ідліб.

Додатково повідомляється, що сотні бійців, які перебувають в складі Вільної сирійської армії під патронуванням Туреччини, залишили свої місця розташування в зоні проведення турецької операції “Оливкова Гілка” та вирушили на північ провінції Хама для боротьби з асадитами.

В цілому трохи оговтавшись від перших потрясінь повстанці завдають асадитам відчутних втрат. Не зважаючи на обстріли населених пунктів та шляхів постачання бійці опозиції намагаються контратакувати. Не маючи переваги в важкому артилерійському озброєнні, вони скорочують дистанцію до противника і ведуть бої на коротких відстанях, де мають перевагу.
Правда не все йде за планом. Контратака міста Кафр Набл не мала успіху. Бійці наблизилися до війська асада у місті в ночі, та почали штурм, але швидке реагування військової авіації московитів розсіяло атакуючих та відрізало підкріплення. Після відчайдушної спроби пробити оборону атакою смертника, повстанці відійшли.

Ще одна контратака бійців опозиції пройшла на північний захід від втраченого міста Калаат аль-Мадік. Як повідомляється, повстанці відбили село Аль-Гхазал та зупинили просунення військ противника в напрямку аль-Урайма. Відкинути були як раз елітні Сили Тигра, де спростерігається велика кількість московитів.

Також проблеми в просуванні сирійських військ відбуваються в горах Латакаії в напрямку населенного пункту Кобані. На цьому напрямку, де у звязку зі важкодоступністю місцевості асадитам не вдається скористуватися перевагою у важкому озброєнні. Їхній напад на Джебель аль-Акрад відкинуто.

Взяття під контроль Кобані та прилеглих висот відкриє шлях асадитам на Джиср Шогхур.

Не зважаючи на успіхі армії САР за підтримки та безпосередньої участі її союзників блицкригом їх наступ назвати важко.

Далі буде…

Близький Схід