fbpx
Що там в Сирії – хроніка подій за 29-30 вересня

Що там в Сирії – хроніка подій за 29-30 вересня

Близький Схід

Британська газета “The Times” повідомили про «чорний ящик» в одному з європейських міст, що містить 265 коробок. Всередині яких таємні документи, що деталізують систематичні катування і вбивства противників режимом асада.


Більшість документів, що мають фірмові бланки сирійського режиму (золотий сокіл), а інші за підписом президента – Башара сам аль-Асада. Це, за словами видання – «найбільший кеш документів». Ці документи зміг зібрати Саїд Елі з 2011 року, в перший рік війни, за фінансування британців і у співпраці з Вільною сирійською армією, навчивши понад 60 волонтерів з всередині Сирії, як отримати документи зі своїх джерел.
Це був «секретний проект», щоб зібрати докази про злочини режиму асада і його сил. Зібрані документи доводять «поза всяких розумних сумнівів, що асад повністю контролює все, що відбувається, і несе відповідальність за вбивства більш сильніше, ніж Daesh.». Ця новина додається до минулого допису, в якому суддя ООН анонсувала відкриття кримінальних впроваджень по військовим злочинам в Сирії. Роль рашистів в цієї бійні не вдасться скрити. Британці добре розізлилися.

Залісся: Ще докази прибуття ракетних комплексів S-300 в Хмеімім. Подейкують, що це черговий російський вантажний літак прибув вчора.

Система раша ППО в Латакії для контролю повітряного простору буде виглядати так.

Детальніше: http://www.intellitimes.co.il. Хоча зрозуміло, що типу передача всього цього залізяччя сирійцям лише відмазка, щоб самим намагатися збити ізраїльський літак чи принаймні крилату ракету. Ескалація наростає. І ця зброя має стрельнути.

Коняка-лавров: «Ніхто не наполягає на тому, що рішення, досягнуте путіним та Ердоганом по Ідлібу, раз і назавжди задовільнило всіх. Це не остаточний дорожній план для вирішення проблеми. Про це потрібно буде говорити та налагодити в процесі впровадження». Треба сприймати цю та інші заяви як тиск на Ердогана.

Ну й зовсім не новина – «раша військова поліція з Чечні і Кавказу продає своє дизпаливо дилерам на чорному ринку на півночі Хомса через бідність, щоб заробити гроші на щоденні потреби». Ну через бідність навряд чи, а через звичку «руського миру» то 100%.

Сирія: Міністр закордонних справ Сирії Валід аль-Муаллем на рівні Генеральної Асамблеї ООН: Договір у Сочі про Ідліб “обмежений терміном і з урахуванням конкретних термінів і уявлень в рамках попередніх угод, що виникли з Астани”.

Політичний тиск на Туреччину та посилення «зради» серед опозиційних сил збільшується і в самому Ідлібі. Одна з опозиційних фракцій Джейш Аль-Ізза розповсюдила нібито таємні домовленості між турками та руснею, згідно яких зона відведення важких озброєнь стосується лише повстанців, а з боку асадитів все лишається без змін. Таким чином повстанці побоюються, що Ердоган домовиться з рашафюрером за їх боком. Весь цей галас, що заполонив опозиційний інтернет-простір скоріш за все підігрівається режимом за для розростання недовіри між анті-асадіськими силами. Зрада повстанців турками не в їх інтересах, бо вони вже пішли на загострення ситуації, чергове погіршення відносин з рашею, та заявили відповідні гарантії туркоманам Сирії. Султан не піде на приниження його авторитету та ролі в регіоні.

І щоб припинити розростання «зради» і закрити чутки інша фракція Файлак аль-Шам виступила з роз’ясненням турецько-мокшанської угоди по Ідлібу: 1. Ніщо в угоді не вимагає від повстанців здавати лінії фронту або укріплення; буде збережена оборонна зброя, в яку вони потребують;
2. У повстанців не просять здати будь-яку зброю; лише просто тримати важкі озброєння в тилу, які вони зазвичай роблять в будь-якому іншому випадку. Демілітаризоване буфер буде також заповнений турецькими військами, з їх власною важкою зброєю, для того, щоб відбити напад, якщо це необхідно;
3. Російські війська не будуть входити в повстанські райони. Ця домовленість була плаваючою і залишається предметом розбіжностей і обговорень.
4. Ніякого введення “інститутів режиму” в утримувані повстанцями райони не буде.

Приклад вирішення релігійних питань під автомати рашистів продемонструвала алавітьська група Alwaite Shabiha. Яка здійснила напад на монастир Мар Еліас аль-Реїх, вислала з неї монахів та взяла під свій контроль. Монастир знаходиться в районі Сафсафа, провінція Тартус, під абсолютним контролем русні.

Заворушення в провінції Дараа тривають. Населення невдоволене новим витком арештів, що почалися в місті Кфар-Шам. Сили режиму під прикриттям русні, заарештовують колишніх повстанців, що пішли на примирення з асадом.

Треба було б їм згадати відомий вислів Степана Андрійовича, про хліб та свободу. Але з тим, спротив набирає обертів в партизанський спосіб. В наслідок підриву на СВП 3 солдата САА були вбиті, ще 2 поранені.

І ще новина, яка може вплинути на розвиток ситуації – невідомими вбитий військовий командир ХТШ Абу Дуйана. Асадівсько/путінські сили намагаються максимально посіяти ворожнечу та недовіру серед повстанців Ідлібу. Також розповсюджують інформацію, про нібито початок виводу важкого озброєння повстанцями. Хоча Національно визвольний фронт це спростовує.

Ізраїль: Нетаньяху: Іранці будуть першими, хто буде радіти зміні режиму в Тегерані.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Бенжамін Нетаньяху сказав в своєму інтерв’ю для Аrabic.cnn, що іранський народ буде дуже щасливим, якщо змінить режим в Тегерані, висловлюючи здивування хоробрістю іранців, які демонструють спротив режиму і відкидають те, що вони роблять у Сирії та Лівані.

Старший ізраїльський офіцер визнав, що система S-300 в Сирії буде непростим викликом для ВПС Ізраїлю.

Ісламська держава: Битва за Аль-Сусах почалася. Повідомляють, що SDF вступив на околиці селища Аль-Сусах. Ісламісти чинять шалений опір. Та лише за вчора вчинили дві атаки самогубцями.
Центральне командування США: партнери Коаліції підтримали військовий наступ, спрямований на прискорення поразки ІД у долині річки Євфрат та Сирійсько-Іракському прикордонному регіоні.

Бійці SDF заарештували учасників двох учасників ІД з величезною кількістю боєприпасів, вибухових пристроїв та детонаторів.

На вулканічному плато Сафа в пустелі Ас-Сувейда в асадитів справи просуваються туго. Незважаючи на чисельну перевагу та нові підкріплення – наступ буксує. Немаючи змогу викорстати важку техніку, асадити з ісламістами майже на рівних  умовах. Брак води також. 

У річницю оголошення свого “халіфату” іділівці намагалися підняти прапор ісламської держави в місті Аль-Ракка. Раніше ці терористи змогли втекти з в’язниці. Близько десяти з них були вбиті та заарештовані під час запобігання цьому з боку бійців СДС.
Далі буде…

Близький Схід