Швеція проектує підводний човен нового покоління

Швеція проектує підводний човен нового покоління

Балтія Міжнародні новини Швеція

Шведське кораблебудівне підприємство Kockums одержало контракт Агентства з матеріального забезпечення армії (FMV) на проектування підводного човна наступного покоління, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Defense Aerospace. Кошторис угоди і приблизний час закінчення робіт, не уточнюються.

Відповідно до вимог ВМФ Швеції, новий підводний човен повинен бути обладнано покращеними сонарами і засобами спостереження, оскільки субмарини можуть бути використані для розвідки. Крім того, підводний човен повинен бути побудований з застосуванням технології стелс, яка дозволила б значно знизити помітність субмарини.

Новий підводний човен планується використовувати переважно в Балтійському морі.

Зараз найсучаснішими підводними човнами в складі ВМФ Швеції є дизель-стірлінг-електричні субмарини класу Gotland. Всього на озброєнні ВМФ є три таких човни. Вони були включені до складу військово-морських сил в 1996 році і є першими в світі підводними човнами, на яких був застосований повітренезалежний двигун Стірлінга.

Підводний човен наступного покоління запозичить ряд технічних рішень, використаних на субмаринах класу Gotland. Субмарини Gotland можуть досягати швидкісті до 20 вузлів (до п’яти вузлів тільки із застосуванням двигунів Стірлінга). На підводний човен встановлено чотири торпедних апарати калібру 533 міліметрів та два – калібру 400 міліметрів.

Балтія Міжнародні новини Швеція