fbpx
Швеція за Скандинавський військовий союз

Швеція за Скандинавський військовий союз

Балтія Світ Швеція

Кілька днів тому, під час конференції з оборони в Селені, шведські міністри оборони та закордонних справ закликали до тіснішої військової співпраці Північних країн, у тому числі створення спільних військових підрозділів. Міністр оборони, Карін Енсторм і міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт запропонували більш тісну співпрацю між Швецією , Фінляндією, Норвегією і Данією. Ці країни вже проводять спільні навчання, а також – частково – Політику військових закупівель обладнання .

Шведські політики, однак, закликають до набагато більш глибокої інтеграції. Вона буде містити в собі створення правової основи для реалізації єдиної політики закупівель, введення єдиної системи обслуговування отриманого таким чином озброєння і головне – створення спільних підрозділів швидкого реагування збройних сил всіх видів. Завдяки цьому скандинавські країни значно збільшать свій військовий потенціал з відносно невеликими витратами на оборону.

Міністр Карін Eнсторм звернула увагу на потенційно позитивну роль такого союзу для сприяння регіональній безпеці, включаючи Балтійське море, де щодня курсує близько 2 тисяч. суден і генерується – на його думку – 15% морської торгівлі світу.

Пропозиція досі не прокоментувана усіма зацікавленими сторонами. Тільки представники Фінляндії, в тому числі прем’єр-міністр Юрки Катайнен, сказав, що така співпраця буде означати створення військового альянсу. До цих пір у відносинах його країни з Швецією обговорили різні аспекти співпраці між військовими – в основному пов’язані з придбанням обладнання, – але не порушували питання про політичний і військовий союз. Деякі фінські політики припускають такий сценарій, але в довгостроковій перспективі.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен датчанин зазначив, що створення Скандинавського пакту викличе серйозні політичні і правові ускладнення. Його країна, як Норвегія, входять в НАТО, на відміну від нейтральних Швеції та Фінляндії. Він додав, що він не вірить, що будь-яка регіональна організація може забезпечити такий же рівень безпеки, як найбільший альянс у світі.

Сумніви також демонструють деякі шведські політики. Представники опозиції, наприклад, показують, що їх країна значно знизила рівень військових витрат (з 2,5% чверть століття тому до 1,2% ВВП в даний час). Між тим, створення ефективної міжнародної організації, потребуватиме значних інвестицій.

Altair

Балтія Світ Швеція