fbpx
США демонструють свою присутність у Південно-Китайському морі

США демонструють свою присутність у Південно-Китайському морі

ВМФ США Есмінці Arleigh Burke Китай (КНР) Південно-Китайське море Світ США

Два ракетні есмінці США пройшли поблизу островів у Південно-Китайському морі на які претендує Китай

Про це повідомляє Час Тайм

Ці дії розгнівали офіційний Пекін у час напружених зв’язків між двома найбільшими економіками світу.

Даний водний шлях зі жвавим рухом є однією з гарячих точок у відносинах між США та Китаєм. Кількість цих точок зростає, і до них також входять торговельна війна, санкції США і Тайвань.

Президент Дональд Трамп різко збільшив тиск на Китай, щоб досягти торговельної угоди, погрожуючи підняти американські тарифи на китайські товари на 200 мільярдів доларів цього тижня і дуже скоро – на ще більше сотень мільярдів.

Американські ракетні есмінці USS Preble (DDG-88) і USS Chung-Hoon (DDG-93) рухались в межах 12 морських миль від островів Спратлі.

Ракетний есмінець USS Chung-Hoon (DDG-93) класу Arleigh Burke

Представник Сьомого флоту США, заявив, що прохід був спрямований на «оскарження надмірних морських претензій і збереження доступу до водних шляхів, що регулюються міжнародним правом».

У Пекіні прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю заявив, що американські кораблі увійшли у води біля островів без дозволу китайського уряду, і китайський флот попередив їх покинути води.

«Відповідні кроки американських кораблів порушували китайський суверенітет і завдавали шкоди миру, безпеці та порядку у відповідних морях. Китай дуже незадоволений цим і рішуче виступає проти цього», – сказав він на щоденному брифінгу.

«Китай закликає США припинити такі провокаційні дії», – сказав Генг, додавши, що Китай продовжуватиме вживати необхідних заходів для захисту свого суверенітету і безпеки.

ВМФ США Есмінці Arleigh Burke Китай (КНР) Південно-Китайське море Світ США