fbpx
США перестали тренувати турецьких льотчиків на винищувачах F-35

США перестали тренувати турецьких льотчиків на винищувачах F-35

F-35 Світ США Туреччина Чорне море

Турецьким військовим льотчикам, які прибули до США для навчання управлінню багатоцільовими літаками F-35, закритий доступ до літаків і технічної інформації про ці машини.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на журнал Foreign Policy

За даними видання, це рішення ухвалив генерал Тод Кентербері, командир підрозділу, що базується на військовій базі Люк в штаті Аризона, де проходили підготовку турецькі льотчики.

Військові чекають на офіційне рішення Вашингтона про відмову від продажу літаків F-35 Туреччині.

Сполучені Штати вимагають від Туреччини, свого союзника по НАТО, відмовитися від закупівлі російських зенітних комплексів С-400. Це є умовою продовження участі Туреччини в консорціумі з виробництва F-35 і придбання цих літаків. США побоюються, що літаки можуть використовуватися для поліпшення систем наведення російських зенітних комплексів.

Вашингтон дав Анкарі термін до 31 липня на остаточне рішення про відмову від закупівлі С-400. В іншому разі контракти на закупівлю F-35 будуть розірвані, а турецькі пілоти будуть відправлені додому. Зараз на базі Люк перебувають чотири пілоти і два турецьких інструктори. Як пише Foreign Policy, такий варіант виглядає найімовірнішим, оскільки поставки перших російських комплексів C-400 до Туреччини очікуються вже в цьому місяці.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


F-35 Світ США Туреччина Чорне море