fbpx
США подвоїть кількість військових у Норвегії

США подвоїть кількість військових у Норвегії

Корпус морської піхоти США Норвегія Світ США

Чисельність американського військового контингенту в Норвегії буде збільшено з 330 до 700 морських піхотинців, йдеться в заяві міноборони Норвегії, повідомляє Інтерфакс-Україна

Частину військових, які перебуватимуть у Норвегії на ротаційній основі, заплановано розмістити ближче до кордону з РФ, ніж зараз.

В Осло наголошують, що таке посилення присутності США в Норвегії не слід сприймати як військову ескалацію. Норвезька сторона наполягає на тому, що військові США перебуватимуть на території країни для виконання виключно тренувальних місій.

Раніше глава МЗС країни Іне Еріксен Сьорейде заявила журналістам, що це рішення не спрямоване проти Росії і не націлено на формування постійної американської бази в Норвегії.

План присутності збройних сил на ротаційній основі в Норвегії розраховано на п’ять років. Рішення про початкове розміщення військових на півроку було прийнято на початку 2017 року, в минулому червні було прийнято рішення про продовження термінів їхньої присутності. Вони мають полишити країну до кінця цього року.

Це перші військові іноземної держави, які дислокуються в Норвегії з часів Другої світової війни.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Корпус морської піхоти США Норвегія Світ США