fbpx
США розпочали розробку перспективних фрегатів для свого флоту

США розпочали розробку перспективних фрегатів для свого флоту

Багатоцільові фрегати FREMM ВМС США Флот Фрегат

Протягом 16 місяців ВМФ США планує отримати проект перспективного фрегату з рамках FFG(X) Next Generation Frigate Program. Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на сайт Військово-морського інституту ВМФ США.

У конкурсі на проектування беруть участь 5 компаній –  Austal USA, Lockheed Martin, General Dynamics Bath Iron Works, Fincantieri Marine та Huntington Ingalls Industries. Кожна з них отримає по 15 млн доларів на підготовку проекту до конкурсу.

Протягом 2020 та 2021 років флот США планує замовити по 1 корпусу нового фрегату та в подальшому замовляти по 2 на рік. Всього ж планується замовити до 20 одиниць.

Корпорації Lockheed Martin та Austal USA пропонують збільшені варіації своїх літоральних кораблів LCS-1 Freedom (класичної компоновки) та LCS-2 Independence (тримаран). Fincantieri Marine Group представить проект на базі фрегату FREMM – спільної розробки Франції та Італії, які будуються з 2008 року. General Dynamics Bath Iron Works представлять варіацію на іспанський проект Álvaro de Bazán-class (F100) компанії Navantia. Загадкою лишається проект від Huntington Ingalls Industries, яка, поки не оприлюднила свого проекту.

Багатоцільові фрегати FREMM ВМС США Флот Фрегат