fbpx
США цього року оголосять тендер на 350 УБЛ

США цього року оголосять тендер на 350 УБЛ

ВПС США Міжнародні новини Навчально-тренувальний літак НАТО

ВПС США, незважаючи на невизначеність із фінансуванням низки військових програм, мають намір провести тендер на поставку 350 нових учбових літаків в 2014 році.

Про це, як повідомляє Defense News, заявив президент підрозділу C4 Systems американської компанії General Dynamics Кріс МАРЗ (Chris Marzili). У тому ж році, як очікується, буде оголошено переможця конкурсу та підписано контракт на поставку першої партії нових літаків.

Раніше ВВС США планували оголосити тендер на постачання нових учбових літаків вже 2012 фінансовому році (завершився 30 вересня минулого року), однак не змогли домогтися фінансування проекту. Причиною цьому послужили масштабні скорочення оборонного бюджету США, що почалися в 2012 році. Військові мають намір замінити новими літаками застарілі T-38 Talon, що стоять на озброєнні з 1959 року. Всі вони повинні бути списані до 2020 року через вичерпання ресурсу.

Фінансування проекту поки включено до військового бюджету 2013 фінансового року, однак може бути скорочено Конгресом США. Згідно з попередньою версією документа, початкова оперативна готовність нових навчальних літаків повинна бути досягнута в 2020 році. Таким чином, військові залишили для себе люфт в два-три роки – крайнім терміном для оголошення і підведення підсумків тендеру стане 2017-2018 рік.

У жовтні 2012 року командування ВПС США оприлюднило базові вимоги до нового навчального літаку. Однією з основних вимог є невеликі витрати на утримання та обслуговування, які за 20 років не повинні перевищити 35,3 мільярда доларів в цінах того року, коли буде списаний останній літак. Крім того, військові пред’явили до літака жорсткі вимоги по маневреності, симуляції озброєння і льотним параметрам.

До теперішнього часу інтерес до можливого тендеру проявили американські компанії Lockheed Martin, Boeing і General Dynamics, а також британська BAE Systems. Lockheed в консорціумі з південнокорейською компанією KAI запропонує військовим вже існуючий літак T-50 Golden Eagle, BAE Systems ─ Hawk, а General Dynamics в партнерстві з італійської Alenia Aermacchi ─ T-100 на базі M-346 Master. Boeing має намір спроектувати новий навчальний літак з нуля.

ВПС США Міжнародні новини Навчально-тренувальний літак НАТО