fbpx
Стало відомо яке судно незабаром передадуть ВМС України

Стало відомо яке судно незабаром передадуть ВМС України

«Морська пошуково-рятувальна служба» ВМС України Пошуково-рятувальні судна Судно «Олександр Охрименко» Флот

Як повідомляє «Думская», аварійно-рятувальний буксир проекту 2262 «Олександр Охрименко», що належить Адміністрації морських портів України (АМПУ) та знаходиться в порту «Южний», передадуть до складу Військово-Морських Сил ЗС України.

Зараз судно знаходиться під арештом в рамках кримінального провадження, яке відкрили за фактом розкрадання коштів при здійснені ремонту судна.

У 2016 році АМПУ провела тендер по визначенню підрядника ремонту судна. Перемогла компанія ТОВ «Міленіум Меритайм», яка зобов’язалася відремонтувати його за 49 млн. грн. Після завершення ремонту АМПУ перерахувало гроші, але не всі – кілька мільйонів «зникли».

29 серпня 2017 року департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України та Головне управління контррозвідки СБУ заявили про початок досудового розслідування за фактом заволодіння та розтрати державних коштів в особливо великих розмірах. Відповідальність за це діяння передбачено частиною 5 статті 191 КК України.

«Реалізуючи злочинну схему, спрямовану на заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, частина зазначених коштів в сумі 5 мільйонів гривень було перераховано на банківські рахунки інших суб’єктів господарювання, які не чинили жодних послуг з ремонту морського судна-буксира «Олександр Охрименко», і надалі через ряд підприємств з ознаками фіктивності переведені в готівку і розподілені між учасниками протиправної оборудки», – йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

Судно було заарештовано.

Не дочекавшись залишку грошей за фактично завершений ремонт, «Міленіум Меритайм» звернулося до господарського суду з позовом про стягнення заборгованості та виграло судову справу. Обидві інстанції підтвердили: АМПУ заборгувало фірмі більше 3 млн грн.

Однак замість того, щоб виконати рішення суду і розплатитися з підрядником, Адміністрація вирішила передати судно військовим. За даними сайту «Думская», домовленість про це була досягнута приблизно рік тому. Зараз процес вийшов на фінішну пряму.

Побудоване на сінгапурській судноверфі Keppel Fels для СРСР. Спущений на воду був у 1987 році як «Светломор-4».

Наприкінці 1992 року його зарахували до складу експедиційного загону аварійно-рятувальних і підводно-технічних робіт Чорноморського морського пароплавства, а в 2012 році воно отримало нове ім’я «Олександр Охрименко» і перейшло до складу Морської аварійно-рятувальної служби (МАРС). Пізніше буксир передали в розпорядження Адміністрації морських портів України.

Короткі технічні характеристики судна:

Водотоннажність: 2260 тонн
Довжина: 61 метри
Ширина: 14 метри
Осадка: до 4 метри
Двигуни: два дизельні по 1300 кВт
Екіпаж: 26 осіб
Автономність: 30 діб при дальності ходу у 5800 миль

Нагадаємо, що раніше в інтерв’ю для BBC Україна Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко анонсував отримання спеціального судна від порту “Южний”:

Щодо суден забезпечення – ще маємо отримати багатофункціональне пошуково-рятувальне судно з порту Южне. Дуже вдалий варіант. Воно замінить чотири судна забезпечення, які відслужили свій термін.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


«Морська пошуково-рятувальна служба» ВМС України Пошуково-рятувальні судна Судно «Олександр Охрименко» Флот