fbpx
Строкова служба у світі: досвід та проблеми Литви

Строкова служба у світі: досвід та проблеми Литви

Балтія Литва Призов Строкова служба

Починаючи з 2015-го року після 7-річної перерви у Литві відновлений призов на строкову військову службу.

Як повідомляє Ukrainian Military Pages за першу половину 2019-го року уникнути призову в Литві вже спробували біля 7000 осіб.

Понад 60% осіб, що нехтують виконанням військового обов’язку та ухиляються від армійської служби проживають за кордоном країни.

Рішення про відновлення призову було пов’язано з агресивними діями Росії проти України починаючи з 2014-го року. Тому у 2015-у році Сейм Литовської Республіки відновив загальнообов’язковий військовий призов.

Початкова (строкова) військова служба у Литві триває дев’ять місяців. За останніми даними оборонного відомства, за три роки з майже 13 тисяч осіб, що відслужили близько трьох тисяч чоловік вирішили продовжити службу в збройних силах на професійній основі.

Читайте також: Призов на строкову службу у країнах Балтії

Списки осіб, які підлягають призову на службу публікують на сайті sauktiniai.karys.lt. Вони складаються у випадковому порядку за допомогою комп’ютерної програми. Поруч з кожним прізвищем вказано дату, коли призовнику необхідно прибути у визначений військкомат. Повістки цим призовникам не розсилаються. Щопонеділка списки оновлюються.

Станом на цей рік на обліку призовників в Литві знаходяться 31 тисяча осіб у ​​віці 19-26 років, з них на військову службу призвуть 3827 осіб.

За порушення вимог закону про військовий обов’язок загрожує штраф у 30-140 євро, за неявку призовника у військкомат – штраф 300 євро. За ухилення від призову загрожує кримінальна відповідальність у вигляді штрафу, арешту або позбавлення волі строком до 3 років.

Як відбувається прийом юнаків у військову частину:

У квітні цього року в суді розглянули першу кримінальну справу щодо ухилення від призову на строкову службу. Призовника, 1992 р. нар., суд оштрафував на 1000 євро. Також, прикордонники вже зробили попередження 610 громадянам, які не з’явилися до військкоматів.

Литовське військове відомство повідомляє, що число призовників-ухилянтів зростає щорічно. У 2016 році в адміністративному порядку покарали 270 призовників, у 2017 році – 5500, у 2018 році – 7400, а в 2019 році – вже 6800 чоловік. У розшук подано 3600 призовників. Щодо інших 3900 проводять адміністративні розслідування, ймовірно, їм загрожують штрафи.

 

Балтія Литва Призов Строкова служба