fbpx
Тайвань отримав від США фрегати класу Oliver Hazard Perry

Тайвань отримав від США фрегати класу Oliver Hazard Perry

ВМС Китайської Республіки (Тайвань) Китайська Республіка (Тайвань) Південно-Китайське море Світ Тихий океан Флот Фрегати Oliver Hazard Perry

У Тайвані відбулась офіційна церемонія введення до складу національного флоту двох ракетних фрегатів класу Oliver Hazard Perry.

Про це повідомляє AsiaTimes

За участі президента країни Цай Інг-Вен на військово-морській базі у місті Гаосюн відбулась офіційна церемонія введення до складу ВМС Тайваню фрегатів Ming Chuan та Feng Chia – колишніх Taylor та Gary, що були побудовані у 1980-х роках та виведені зі складу ВМС США у 2015 році.

Відновлення двох фрегатів з поверненням на них пускових установок Mk.13, що були демонтовані на початку 2000-х років, обійшлись Тайваню у 240 млн доларів.

Передача відбулась в рамках підписаної у 2015 році угоди про озброєння у розмірі 1,8 млрд доларлів США.

У 2014 році США прийняли Закон “Про затвердження законів про взаємне домовленість” та “Закон про передачу військово-морських суден”, що передбачає, що ще вісім фрегатів класу Oliver Hazard Perry будуть передані в інші країни. За цим законодавством Тайвань може отримати ще два фрегати – Carr та Elrod за 10 млн доларів кожен.

Читайте також: США запропонували передати ВМС України фрегати

Тайвань планує використовувати для патрулювання та стримування сил Китаю на морі.

Фрегати класу Oliver Hazard Perry розроблялись як ракетні фрегати, що озброювались пусковими Mk 13 для зенітних керованих ракет SM-1MR та протикорабельними ракетами Harpoon. У зв’язку із зняттям з озброєння США ракет SM-1 у 2003 році ці пускові були демонтовані на фрегатах ВМФ США.

Озброєння цих фрегатів:

• 76-мм артилерійська установка OTO Melara
• 20-мм зенітна артилерійська установка Phalanx CIWS
• два торпедні апарати Mark 32 ASW (по три пускові для торпед)

Перші кораблі мали довжину корпусу 135 метрів, але подальші були подовжені на два метри, з метою збільшення габаритів ангара для розміщення крупніших гелікоптерів.

Читайте також: ВМС Польщі розглядають варіант купівлі австралійських фрегатів

Також Тайвань виготовляв однотипні фрегати класу «Cheng Kung» на власних потужностях у кількості 8 одиниць. Окрім базового озброєння вони отримали дві артилерійські установки калібром 40 мм Bofors 40mm/L70 guns та вісім пускових для протикорабельних ракет.

Технічні характеристики цих фрегатів:

Водотоннажність: 4200 тонн

Довжина: 135 метрів (FFG-7, FFG-9 — 27, FFG-30 — 31, FFG-34 — 35), 138,1 метрів

Ширина: 13,7 метрів

Осадка: 6,7 – 7,77 метрів

Швидкість: до 29 вузлів

Екіпаж: 219 осіб

Дальність плавання: до 5000 миль

Нагадаємо, що керівництво США направило через військового аташе посольства Сполучених Штатів Америки листа на адресу Міністерства оборони України щодо надання військово-технічної допомоги Збройним Силам України, в тому числі для Військово-морських Сил ЗС України.

У числі запропонованого розглядається питання щодо отримання фрегатів типу “Oliver Hazard Perry”, які знаходяться у розпорядженні ВМС США та можуть бути передані в рамках програми “Надлишкове майно” (Excess Defense Article).

ВМС Китайської Республіки (Тайвань) Китайська Республіка (Тайвань) Південно-Китайське море Світ Тихий океан Флот Фрегати Oliver Hazard Perry