fbpx
Трибунал ООН стосовно захоплення українських моряків Росією: завтра розпочнуться консультації

Трибунал ООН стосовно захоплення українських моряків Росією: завтра розпочнуться консультації

ВМС України Керченська криза Окупант Російська агресія Росія Флот

В Палаці Миру у Гаазі завтра 23 квітня пройдуть консультації між Україною та Росією щодо позову України до Міжнародного трибуналу ООН про звільнення українських кораблів та полонених моряків.

Про це повідомляє Укрінформ

Відповідну інформацію в себе на сторінці у Facebook написала заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль

“Буквально завтра (23 квітня) у Палаці Миру в Гаазі проводимо зустріч з російською стороною у форматі «обміну думками», передбаченого Конвенцією ООН з міжнародного права”, – написала Зеркаль.

За її словами, вимога до РФ лишається незмінною – усунути порушення міжнародного права і звільнити українських моряків і кораблі.

“Ми переконані у незаконності дій РФ по відношенню до наших моряків і не збираємося, як деякі політичні діячі, що без сумніву виходять не з інтересів України та уповають на добру волю Путіна, чекати на політичну “милостиню” з Кремля”, – сказала вона.

Зеркаль також наголосила на продовженні “доводити у судовому порядку нашу позицію щодо порушення Росією імунітету наших військових кораблів та моряків, гарантованого Конвенцією ООН з міжнародного морського права”.

Вона оприлюднила графік міжнародно-правової роботи на найближчі півтора місяця.

Так, 6-7 травня (попередньо) в Гамбурзі відбудуться слухання в Міжнародному трибуналі з морського права щодо вимоги звільнити моряків і кораблі.

3-7 червня в Гаазі тижневі слухання в Міжнародному Суді ООН щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.

10-14 червня в Гаазі слухання у справі щодо порушення Росією прав України як прибережної держави.

ВМС України Керченська криза Окупант Російська агресія Росія Флот