Туреччина розгортає угруповання на кордоні з Сирією – хроніка подій за 14-15 липня

Туреччина розгортає угруповання на кордоні з Сирією – хроніка подій за 14-15 липня

Близький Схід

Туреччина: Турецькі військові продовжують своє розгортання на сирійському кордоні на лінії Кобань – Тель Аб`яд.

Правда інформація про зняття прикордонної стіни встановленої Туреччиною не підтвердилась.
СДС в свою чергу посилюють свої сили на півночі Сирії. Що відбувається на фоні демонстраційних польотів літаків Міжнародної коаліції.

Ще турки поновили артилерійські обстріли позицій курдів біля Тель Ріфату, що на півночі Алеппо. Всього таких обстрілів було 4. Даний курдський анклав разом з Манбіджем, залишалися останнім не підконтрольною Туреччині територією на заході Євфрату, що може стати першою метою під час військової операції турецьких ЗС.

Великий Ідліб: Небувале затишшя зійшло на Ідліб. Асадівські війська продовжують обстріли з артилерії районів що межуюють до місця останнього прориву повстанців – Тель Малах, аль-Джабін, Хасхаріян та Арбіян на півночі Хама. Під вогнем з повітря Кхан Шейкхун. Наслідки знов жахливі.

Решту Ідлібу залишили в спокою.
З тим, останне загострення біля Хамаміяту стало занадто виснажливим для усих учасників, щоб продовжувати діяти в такому ж темпі. Повстанці в свою чергу продовжують турбуючий вогонь позицій асадитів в північній Хама та двічі обстріляли з артилерії табори асадитів в Фуру та Хамса в Латакії.

І хоча «скрепоносниє» военкори видають битву за Хамаміят як беззаперечну перемогу сил асада, доказів своїх здобутків надати не можуть. Хоча при можливості охоче демонстрували фото загиблих бійців ВСА та підбитої техніки. Натомість асадівський сегмент мережі заполонили жалобні повідомлення та фото поховань.

Проіранські найманці з “Єрусалимської бригади” звинуватили русню в нехтуванні життям своїх бійців при штурмах Хамаміяту під час численних спроб відбити це село з рук повстанців. А старійшини з Алеппо звідки походять ці шиїтьскі найманці погрождували, що не дозволять більше своїм чоловікам брати участь в подібних авантюрах, на що  командир “Єрусалимської бригади” Мухаммед Саїд Самер Рафа погрожував старійшинам залучити військову поліцію рашиків, щоб здійснити кампанію  примусового вербування.

В цілому ж, я натрапив на дані, нібито зібрані ООН, які стверджують, що в ході боїв в Хама загинуло 869 бойовиків проурядових сил, 945 повстанців, 629 цивільних осіб, включаючи 159 дітей. Також, за даними ООН, біженцями стало ще 330000 сирійців. Навіть аналізуючи такі дані можна зробити висновок, що при повному контролі в повітрі, маючи беззаперечну перевагу в важкій техніці та артилерії, асадити керовані та за допомоги русні не можуть досягти суттєвої переваги над повстанськими силами. І навіть якщо, опозиція не зможе виграти битву за Ідліб, вона беззаперечно зможе зробити таку перемогу занадто дорогою.

Сирія: Самою цікавинкою допису є те, що партизани угруповання «Сарая Джануб» що структурно входить до ВСА, звинувачені асадитами в нападі на колону сирійських військових в Дараа з присутньою там руснею, спростували свою причетність до цього (в минулому дописі).

Русня знов казала, що ніхто не постраждав. На фото, як раз авто яке “не постраждало”. Подейкують, що там була не кадрова русня, а вагнерівці.

Не приховуючи свого задоволення від нападу, партизани визнали, що не мали до цього жодного відношення. Сам же напад стався за участю проіранських найманців. Для повного розуміння свинопсами свого месиджу, повстанці в Дараа виклали своє послання і на російській. Гугл перекладач дає можливість зрозуміти суть послання.

В тім же районі де стався напад на колону, урядові війська знайшли тіло вбитого колишнього повстанця, що став зрадником зі слідами тортур. Чи пов`язані обидві події поки не зрозуміло.

В місті Латакія стався стався потужний вибух на головній електростанції, що призвело до повного відключення від електропостачання всього міста. Кажуть, що вибух стався з технічних причин і не є диверсією. Це вже третя не диверсія на цьому об`єкті за місяць.

Як і не є диверсією вчорашній підрив газогону в Хама. Ну то таке.

Далі буде…

Близький Схід