fbpx
Туреччина веде активні переговори по півночі Сирії – хроніка подій за 23-24 липня

Туреччина веде активні переговори по півночі Сирії – хроніка подій за 23-24 липня

Близький Схід

Туреччина: Прикордонне турецьке містечко в провінції Шанлиурфа було атаковано двома реактивними ракетами. В наслідок нападу 5 цивільних отримали поранення. У відповідь турецькі ЗС знищили 7 цілей на території Сирії, що межує з сирійським кордоном. Цілями були позиції та бази курдської PYD / PKK. Вочевидь, хто-то дуже прагне щоб турки не домовились з американцями.

А тим часом, самі перемови по мирному врегулюванню питання створення безпекової зони на півночі Сирії йдуть повним ходом. І не зважаючи на в цілому негативні коментарі турецької сторони – наявний процес порозуміння.
Спеціальний представник США в Сирії Джеймс Джеффрі заявив: “Створення безпекової зони на схід від Євфрату буде досягнуто тільки через план, який відповідає прагненням Анкари”.
А прагнення Анкари такі: створення буферної зони, починаючи від Джараблус до Акчакале з глибиною 40 кілометрів, відзначаючи максимальну дальність 155-мм штурмової гаубиці, щоб забезпечити непряму вогневу підтримку для своїх наземних підрозділів. Створення фіксованих військових постів в буферній зоні. І скоріш за все є прагнення по Манбіджу, і по Телль Ріфату.

 

З іншого боку, YPG, схоже погодилися зі створенням обмеженою буферної зони, яка має максимальну глибину 10 кілометрів (раніше було 5 км) і виключає такі важливі міські поселення, як Кобане Телль-Аб’яд і Айн-Ісса.

Сьогодні крім перемов з турецькими дипломатами американські представники провели зустріч з турецькими військовими. Подальші переговори мають відбутися в найближчі дні.

Міністр закордонних справ Туреччини Мулуд Гавішоглу оголосив, що його країна розпочне військову операцію в східному регіоні Євфрату, якщо “безпечна зона” не буде створена в північній Сирії або якщо загрози проти Туреччини триватимуть.

Туреччина не забуває і про Ідліб та створює новий табір для біженців на півночі провінції. Що свідчить скоріш за все, що прогресу в мирному урегулюванні ескалації в Великому Ідлібі не має.

Сирійські Демократичні Сили: СДС тим часом, оголосили про створення шести нових місцевих військових рад протягом останніх двох тижнів, що є очевидним кроком до локалізації військової влади в північно-східній автономній області країни.
Нові військові ради були оголошені в містах Таль-Аб`яд, Кобане, Табха, Ракка, Камишли та аль-Хол в рамках переходу до “нової організаційної структури”, згідно з твердженнями СДС.
«Основною метою створення цих рад є об’єднання військових сил і сил безпеки в регіоні, для більшого залучення місцевих лідерів до прийняття рішень і … розширення можливостей і активізації військових інституцій у рамках [СДС]», – сказано в заяві.

За різними оцінками загальна чисельність СДС складає від 15 до 30 тис. бійців. Не курдські підрозділи в них часто прив’язані до місць проживання та володіють деякою автономією. Проведення реорганізації СДС передбачає, що СДС стануть більше підзвітні місцевій цивільній владі, що в свою чергу зменшить вплив курдського командування. Хоча поки не було чітко визначено, яку роль YPG або YPJ можуть грати в нових військових радах. Особливо в населених пунктах з переважно курдським населенням.

 

Сирійське урядове новинне агентство “SANA” минулої ночі повідомило про чергову атаку Ізраїлю. За даними агентства, по позиціях сирійських військових і їх союзників, в районі Тель-Хара, провінція Дараа, було випущено кілька ракет.
Відзначу, що до початку активної фази війни в Сирії, на пагорбі Тель-Хара розташовувався “Центр-С” радіоелектронної розвідки головного управління гш мо рф.

Іран: Іранські найманці вигнали місцеві проросійські сили оборони з військового контрольно-пропускного пункту на вулиці Корніш у Аль-Майаде, на схід від Дейр Ез-Зора.
Джерела додають, що захоплення іранською революційною гвардії КПП відбувається у зв’язку з розколом в лавах місцевої міліції. Частину з яких іранці вже перекупили.
Революційна гвардія Ірану прагне домінувати над життєва важливими об’єктами міста Дейр Ез-Зор, заохочуючи людей приєднатися до них, сплачуючи привабливі зарплати.

Залісся: Спеціальний представник США в Сирії Джеймс Джеффрі заявив, що росія і режим асада не будуть контролювати райони північної Сирії або Східного Євфрату, без проведення переговорів з міжнародним співтовариством.


Джеффрі сказав, що Сполучені Штати завжди намагаються надіслати повідомлення росії і ассаду про те, що вони не можуть виграти цю війну. “Ми намагаємося пояснити росіянам, щоб вони визнали, що політичний процес є єдиним рішенням для повернення 12 мільйонів сирійців, які втекли від несправедливості асада, що масовий військовий наступ на Ідліб і масовані напади на цивільних осіб не дають досягти реального прогресу”.

Проте, русня продовжує атаки Ідлібу, не реагуючи на міжнародні звернення, в т.ч. на заяву Туреччини про необхідність зупинки ударів по мирному населенню.
Під атаками опинилися в основному населенні пункти розташовані на кордоні з лінією фронту на півночі Хама: Сірманійя, Хавіджа, Хаваш, Двейр аль Акрад, Джубаян; міста Кафр Зіт Мараат аль Нуман та Морек.

Загинули щонайменше 20 людей, сотні поранених.

Вцілівши рятують своїх близьких з під завалів.

Великий Ідліб: Схоже наступ асадитів в провінції Латакія буде. Помітний рух урядових сил прикриває артилерія та авіація.
В той же час, повстанці намагаються завадити концентрації противника та наносять превентивні удари. За останні 48 годин близько 80 «градів» впали на позиції режиму в провінції Хама. Московські пропагандисти відмічають таку активність.

Ще спецпризначенні ХТШ «червоні пов’язки» провели черговий рейд в районі села Касацій. Поки без подробиць.


Сторони активно готуються до ескалації.

Сирія: Ісламська держава взяла відповідальність за теракт на сирійській залізниці. В провінції Хомс потяг, який прямував на фосфатну копальню Хнейфіс, зійшов з рейок через вибух залізничного полотна. Це сталося на ділянці між н.п. Аль-Феджва і Аль-Бсера. Після аварії почалася пожежа. Постраждалим під час теракту співробітникам локомотивної бригади надано допомогу.
У 2017 році відновленням родовищ фосфатів під Пальмірою зайнялася російська компанія “СТНГ Логістика” (дочка компанії геннадія тимченко “Стройтранснефтегаз”). Ряд джерел стверджує, що безпека робіт забезпечує одна з російських приватних військових компаній.
Сумарний обсяг річного видобутку на рудниках Хнейфіс і Еш-Шаркія становить 3,5 млн тон. Велика частина (3 млн тон) експортується за кордон.

Бойовики ІГІЛ заявили про загибель і поранення 10 урядових солдат, включаючи офіцера, в результаті нападу на їх казарми в районі міста Хаджин. Ще з однією групою військових які належать до 17-ої дивізії САА втрачений зв’язок під час патрулювання в сирійській пустелі провінції Дейр Ез-Зор.

Далі буде…

Близький Схід