fbpx
У Болгарії ветували придбання F-16

У Болгарії ветували придбання F-16

F-16 Болгарія ВПС Болгарії Закупівля озброєння Чорне море

Президент Болгарії Румен Радев наклав вето на закон про ратифікацію закупівлі восьми нових американських винищувачів F-16 Block 70 для потреб національних військово-повітряних сил.

Про це повідомляє novinite.com, що посилається на прес-службу президента Болгарії

Румен Радев аргументував своє рішення через “запеклі суперечки”, що відбулися у парламенті та це демонструє “відсутність суспільної згоди” в цьому питанні.

Державний департамент Сполучених Штатів Америки встиг схвалити можливий продаж Болгарії винищувачів F-16 C/D Block 70/72.

Загалом Болгарія мала намір придбати вісім винищувачів F-16 версії C/D Block 70/72, а також інше обладнання, серед якого двигуни, радари, комунікаційні системи та інші запчастини до винищувачів, на загальну суму 1,673 мільярда доларів.

Для заміни радянських Міг-29 наприкінці липня 2018-го року Болгарія оголосила тендер на більш сучасні літаки.

Міністерству оборони Болгарії надійшли три пропозиції –  від США (пропонують придбати у них нові машини F-16 або F/A-18), Швеції (нові винищувачі Gripen) та Італії (готова продати винищувачі Eurofighter Typhoon, які вже були у користуванні).

В результаті пропозиція від США була визнана найбільш вигідною для країни.

F-16 Fighting Falcon поступив на озброєння армії США на початку 1980-х років. На озброєнні американської армії перебуває понад тисячу винищувачів цього типу в різних модифікаціях; крім того, він поставлявся більш ніж в 25 країн світу.

F-16 Болгарія ВПС Болгарії Закупівля озброєння Чорне море