У Латвії розпочались найбільші військові навчання

У Латвії розпочались найбільші військові навчання

Балтія Земессардзе Латвія Міжнародні навчання Міжнародні новини

Сьогодні у Латвії розпочалися найбільші після відновлення незалежності військові навчання “Namejs 2018”, які триватимуть до 2 вересня.

Як розповів командувач Національними збройними силами Латвії Леонід Калниньш для sargs.lv, на навчаннях буде перевірятися здатність національної армії захистити Латвію від будь-якого виду загрози.

“Це можливість тренувати не тільки збройні сили, але і обороноздатність Латвії в цілому, тому що в навчаннях візьмуть участь партнери”, – сказав він.

У навчаннях “Namejs 2018” візьмуть участь військовослужбовці, бійці добровільної організації Земесардзе, співробітники структур МВС, представники армій союзниць – загалом майже 10 тисяч осіб.

На навчаннях “Namejs 2018” відпрацьовуватимуться заходи з мобілізації цивільних громадян до війська. Також вперше буде відпрацьована взаємодія з підприємствами країни, коли їх співробітників можуть призвати до війська та може бути використане їх майно, що вплине на роботу установ. Ці збитки покриватимуться за рахунок Міністерства оборони.

Як раніше заявив Калниньш, під час навчань буде враховуватися досвід подій в Україні, тому в них включені елементи гібридної війни, зокрема, спонтанне виникнення заворушень у двох містах з участю озброєних людей без знаків розрізнення. Спочатку заворушення будуть придушуватися структурами внутрішніх справ, а потім їм на допомогу прибудуть збройні сили. У ролі противників виступлять солдати союзників по НАТО.

Балтія Земессардзе Латвія Міжнародні навчання Міжнародні новини